Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | wtorek, 3 sty, 2017 |

Przedszkole Integracyjne zaprasza!

Przedszkole Integracyjne Nr 3 w Mosinie jest placówką, do której uczęszczają dzieci zdrowe razem z dziećmi z wszystkimi niepełnosprawnościami, problemami zdrowotnymi i deficytami rozwojowymi. Placówka ma już bogatą historię, działa bowiem od 1981 roku, zaś od 1994 r. jest przedszkolem integracyjnym.

Odpowiednio przeszkolona, wykwalifikowana kadra jest bardzo dobrze przygotowana do pracy z dziećmi z różnymi problemami (w przedszkolu zatrudnieni są między innymi: psycholog, rehabilitanci, rewalidant, logopeda, surdopedagog, tyflopedagog). Zajęcia planowane i organizowane są w taki sposób, by jak najlepiej rozwijać zainteresowania, umiejętności oraz wyobraźnię dziecka. Nauczyciele wykorzystują ciekawe, nowatorskie metody i formy pracy. Zajęcia dostosowane są do możliwości  i potrzeb dziecka.

W przedszkolu funkcjonują cztery oddziały: trzy integracyjne i jeden specjalny. Do każdego z oddziałów integracyjnych uczęszcza od trojga do pięciorga dzieci z niepełnosprawnościami i piętnaścioro dzieci zdrowych. W oddziale specjalnym natomiast, uczy się siedmioro dzieci z bardziej złożonymi niepełnosprawnościami. Ogólnie placówka może pomieścić 70 dzieci.

Budynek przedszkola jest jednopoziomowy, bez barier architektonicznych, wyposażony w sale do zajęć dydaktycznych, salę rehabilitacyjną, polisensoryczną, z bogatym sprzętem do ćwiczeń i rehabilitacji, sale do pracy specjalistów. Wszystko po to, by jak najlepiej realizować cele edukacyjne i terapeutyczne. Wyposażone jest także w duży plac zabaw, z którego korzystają wszystkie dzieci, nie tylko te uczęszczające do przedszkola. Teren stwarza również możliwości organizowania spotkań, zabaw i imprez plenerowych. Przedszkole posiada ponadto własną kuchnię, gdzie serwuje się zdrowe jedzenie, ucząc jednocześnie zasad żywienia, organizując spotkania z dietetykami.

Przedszkole współpracuje z różnymi fundacjami i stowarzyszeniami. Dzięki fundacjom i współpracy ze środowiskiem dzieci korzystają z różnych dodatkowych zajęć i atrakcji: żaglówek w Dymaczewie, spotkań z żeglarzami, zajęć z dogoterapii, hipoterapii, muzykoterapii. Prężnie działa tu także Rada Rodziców, którzy aktywnie włączają się w życie placówki. Z myślą o rodzinach działa w przedszkolu grupa wsparcia. W ostatni czwartek miesiąca odbywają się spotkania, podczas których rodzice mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, porozmawiać o problemach, a także zasięgnąć fachowych porad i informacji podczas rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin. Co ważne, w grupie wsparcia mogą wziąć udział także rodzice, których dzieci nie uczęszczają do przedszkola.

Co roku w przedszkolu organizowany jest balik karnawałowy, na który zapraszane są dzieci nie objęte opieką przedszkolną. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z placówką i osobami w niej pracującymi poprzez wspólną zabawę. W tym roku balik odbędzie się 22 lutego 2017 r. o godz. 17:00.

Rekrutacja do przedszkola odbywa się w marcu.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Skomentuj