Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Ewa Kazimierska | wtorek, 10 mar, 2020 | komentarzy 6

Nowe Oświadczenie Burmistrza!

Około godziny 20 Burmistrz Gminy Mosina, Przemysław Mieloch wydał trzecie oświadczenie, w którym informuje, że od dnia 11.03. 2020r. wszystkie placówki oświatowe w naszej gminie zawieszają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Publikujemy informację zamieszczoną na stronie Urzędu Miejskiego w Mosinie:

Trzeci komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Dobry wieczór.

Za nami trudny dzień i wiele emocji związanych z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u osoby zamieszkującej Gminę Mosina. Tak jak informowałem  we wcześniejszych komunikatach, wspólnie z dyrektorami szkół, w oparciu o obowiązujące przepisy i opinię Kuratorium Oświaty zarekomendowałem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach w Czapurach, Daszewicach i Wiórku z dniem 11.03.2020 r., przez 14 dni, tj. do 24.03.2020 r.

Od poprzedniego komunikatu byłem cały czas w kontakcie ze służbami oraz monitorowałem sytuację, aby podejmować kolejne decyzje, z uwzględnieniem tego, co jest najważniejsze, czyli zdrowia i życia mieszkańców. Przekazuję to Państwu jako Burmistrz i jako ojciec.

Po ostatecznym wyjaśnieniu wątpliwości prawnych związanych z zwieszeniem lub zamknięciem placówek oświatowych, od jutra, tj. 11 marca br.  rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach na terenie całej Gminy Mosina do dnia 24 marca br..

Mam świadomość, że jest późna pora, jednak musimy wziąć pod uwagę, że sytuacja jest wyjątkowa i musimy działać zapobiegawczo. Jako rodzic rozumiem też, że możecie mieć Państwo problem ze zorganizowaniem z dnia na dzień opieki nad dziećmi, ale uważam, że musimy zrobić wszystko, aby zadbać o zdrowie  i bezpieczeństwo naszych dzieci i nas samych.

Mam świadomość, że każda moja decyzja wywoła dyskusję, jednak jako Burmistrz czuję się za Państwa odpowiedzialny. Proszę o przestrzeganie zaleceń Sanepidu oraz śledzenie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronie mosina.pl oraz w mediach społecznościowych.

Przemysław Mieloch

Burmistrz Gminy Mosina


Decyzja Burmistrza o zawieszeniu szkół podstawowych, nie obejmuje Zespołu Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie – w przypadku tych placówek decyzję podejmuje Starosta Poznański.

komunikat burmistrza

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół  dotyczący zajęć edukacyjnych

W wyniku ustaleń podjętych podczas spotkania dyrektorów szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Poznański, ze Starostą Poznańskim, w którym uczestniczyła w dniu dzisiejszym wicedyrektor Beata Zakrzewska, informuję, że zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie będą odbywały się w dniu jutrzejszym i następnych zgodnie z obowiązującym planem. W przypadku jakiejkolwiek decyzji dotyczącej potencjalnego zawieszenia zajęć będziemy bezzwłocznie informować.

Paweł Zawieja
Dyrektor Zespołu Szkół

im. Adama Wodziczki w Mosinie

Wasze komentarze (6)

 • Polak Mały
  wtorek, 10 mar, 2020, 21:46:24 |

  „Jako Burmistrz czuję się za Państwa odpowiedzialny” – odpowiedzialny człowiek nie wyjeżdża do Niemiec w czasie epidemii stając się potencjalnym zagrożeniem dla obywateli. Hipokryzja Panie Burmistrzu.

 • ok
  wtorek, 10 mar, 2020, 22:12:56 |

  Czekając na kopulacyjną explozję wirusa w koronie polecam film Epidemia(stare dobre kino).

 • Gość
  środa, 11 mar, 2020, 8:48:19 |

  A szkoła co jest największy spęd dzieci z różnych okolic działa , gdzie my żyjemy ,

 • Gość
  środa, 11 mar, 2020, 9:06:36 |

  Jak można zostawić jedną szkołę otwartą , gdzie jest największe ryzyko . Nie dowierzam w tą paranoję,

 • Gość
  środa, 11 mar, 2020, 9:46:01 |

  Szkoła w której większość dzieci jest przyjezdnych jest otwarta , jak można być tak nie odpowiedzialnym ,jak zwykle usłyszymy Polacy nic się nie stało ,

 • Gość
  środa, 11 mar, 2020, 10:45:20 |

  Być może szkoła Wodziczki z Włoch przywiozła cudowną moc która ochroni nas przed wirusem

Skomentuj