Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 10 mar, 2020 | komentarze 2

Komunikat burmistrza gminy Mosina

W związku z wystąpieniem pierwszego przypadku zachorowania na SARS-CoV-2 na terenie Województwa Wielkopolskiego w dniu 10.03.2020 r. burmistrz gminy Mosina zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Tematem spotkania była bieżąca ocena sytuacji związanej z możliwością dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Władze gminy na bieżąco monitorują sytuację. Dalsze działania będą uzależnione od decyzji władz sanitarnych. Jednocześnie apeluje się do mieszkańców, aby stosować się do zaleceń wydawanych przez Państwowy Inspektorat Sanitarny oraz na bieżąco śledzić komunikaty wydawane w tym zakresie. Przypomina się, aby nie posyłać chorych dzieci do szkół i przedszkoli.  Na chwilę obecną gmina nie otrzymała żadnych specjalnych zaleceń  sanitarnych ze strony Sanepidu. Pełna informacja Wojewody Wielkopolskiego na temat bieżącej sytuacji epidemicznej dostępna jest na stronie internetowej https://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia-biezace/pierwszy-przypadek-koronawirusa-w-wielkopolsce.

Kolejny komunikat w sprawie koronawirusa pojawi się jeszcze dziś.

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław Mieloch

Przemysław Mieloch - burmistrz gminy Mosina

Przemysław Mieloch – burmistrz gminy Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Krzysztof
    wtorek, 10 mar, 2020, 13:49:06 |

    Cały Poznań zamyka szkoły a Mosina i Puszczykowo to bezpieczne miejsca skoro wszystko jest otwarte. Paranoja.

  • Norek
    wtorek, 10 mar, 2020, 17:08:16 |

    Objawy zarażeniem koronawirusa są widoczne po około 2 tygodniach od zainfekowania. Do tego czasu osobnik zarażony może przenieść chorobę na kilkadziesiąt innych osób. Więc moje pytanie do Pana Burmistrza: co Szanowny Panie Burmistrzu chcecie monitorować? Efekty zarażenia połowy Gminy? Czy podejmuje Pan ryzyko rozprzestrzeniania pandemii na własną odpowiedzialność? Nie jest Pan, za przeproszeniem, kompetentny żeby skoro pomimo tego, że wirus pojawił się na terenie gminy, Pan pozostawia szkoły otwarte ryzykując zdrowiem setek dzieci i dorosłych. Mam nadzieję, że jak zabraknie łóżek szpitalnych udostępni Pan swój dom na potrzeby szpitala polowego.

Skomentuj