Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 2 lut, 2020 | komentarze 4

Nocny pożar przyłącza gazowego

W nocy 2 lutego przy ulicy Wiejskiej w Mosinie doszło do pożaru przyłącza gazowego. Słup ognia był wysoki na kilka metrów. Strażacy z OSP Pecna opublikowali film, w którym widzimy, jak niebezpieczne było to zdarzenie.

– W dniu 02.02.2020r o godzinie 01:20 nasze zastępy GBA-Rt i GLBM zostały zaalarmowane przez SKKM w Poznaniu do pożaru przyłącza gazowego w miejscowości Mosina. – poinformowali Strażacy z OSP Pecna

– Na miejsce zadysponowanych zostało naszych 8 zastępów. Zdarzenie miało miejsce kilka metrów od budynku, który jest jeszcze w budowie i istniała obawa, że ogień może się rozprzestrzenić, ale sytuacja sytuacja szybko została opanowana. Nikomu nic się nie stało. Po zabezpieczeniu i sprawdzeniu teren działań przekazany został pracownikom pogotowia gazowego – powiedział oficer dyżurny wojewódzkich strażaków.

– 2 lutego 2020 roku w godzinach nocnych do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o palącym się przyłączu gazowym przy ul. Wiejskiej w Mosinie. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zadysponowało jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że wydobywający się gaz z instalacji średniego ciśnienia spala się. Działania prowadzone były przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych przy wykorzystaniu dwóch linii gaśniczych . Oprócz gazu pożarem objęte były też śmieci zgromadzone w workach, które znajdowały się w bezpośrednim otoczeniu przyłącza gazowego. Działaniami w obronie zostały objęte budynki znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu pożaru. Akcja została zorganizowane w oparciu o dwie sekcje gaśnicze. Pierwsza składała się z pojazdów gaśniczych pochodzących z następujących jednostek:
– Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 9, Ochotnicza Straż Pożarna w Pecnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Radzewicach. W skład drugiej Sekcji weszły następujące jednostki:
-Ochotnicza Straż Pożarna w Mosinie, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu.
W kolejnej fazie działań możliwe było przystąpienie do pracy Pogotowia gazowego, które ograniczyło wyciek poprzez zaciśnięcie rury doprowadzających gaz ziemny do miejsca awarii. Na miejscu akcji obecny był Dyżurny Kierownictwa Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu w osobie Naczelnika Wydziału PR st. kpt. Kamila Witoszko. Miejsce prowadzonych działań w celu zabezpieczenia zostało przekazane Policji, która ustala przyczynę powstania pożaru. – relacjonuje mł. kpt. Łukasz Sokołowski z JRG9 PSP w Mosinie

pożar gazu osp mosina

pożar gazu fot. OSP Mosina

Pożar przyłącza gazowego w Mosinie

Pożar przyłącza gazowego w Mosinie fot. OSP Mosina

Więcej informacji już wkrótce na: https://www.gazeta-mosina.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Pola
  niedziela, 2 lut, 2020, 6:49:02 |

  Mam tylko nadzieję że nikomu nic się nie stało.

 • saska
  niedziela, 2 lut, 2020, 8:10:23 |

  dużo się dzieje w tej małej Mosinie, dużo złego.

 • Ada
  niedziela, 2 lut, 2020, 16:36:53 |

  Stanowczo za dużo jak na tak mały obszar.

 • Lucek
  wtorek, 4 lut, 2020, 0:27:21 |

  Czy tylko ja widzę na ostatnim zdjęciu w tym słupie ognia jakąś twarz? Brr pora iść spać.

Skomentuj