Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 23 cze, 2017 | komentarze 4

Czołówka na DK5

Tragiczny piątek na drogach w naszej okolicy. W dniu 23 czerwca, oprócz wypadku w Puszczykowie zdarzył się kolejny, tym razem na drodze krajowej nr 5 w okolicy budowanego węzła drogi ekspresowej S5. Doszło tam do zderzenia czołowego dwóch pojazdów.

Jedna osoba została uwięziona we wraku, którą przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli  strażacy. Po udzieleniu pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Drugi poszkodowany z niewielkimi obrażeniami pojechał karetką na badania.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

W działaniach brały udział: mosiński JRG-9 oraz ZRM P 0224, LRP – Ratownik 9, OSP Strykowo, Wydział Ruchu Drogowego oraz OSP Stęszew.

źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie

wraki pojazdu po czołówce

czołówka na DK5 – źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie

wypadek na DK5

wypadek na DK5 źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie

wypadek na DK5 Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie

wypadek na DK5; źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Ratownik
  sobota, 24 cze, 2017, 14:17:27 |

  Za główną przyczynę zdarzeń drogowych podawana jest szybkość i owszem należy się z tym zgodzić. Często jednak przyczynie głównej – podawanej za pewnik, towarzyszą przyczyny pośrednie rzadziej zauważane. Niestety w wielu przypadkach jeździmy nie wystarczająco skoncentrowani, wracając zmęczeni z pracy, myślami całkowicie w oddali pokonujemy kilometry bez świadomości pokonanej drogi.

 • Rafał z Mosiny
  sobota, 24 cze, 2017, 14:37:40 |

  dzis koło Gniezna jechalem Ską nowo wybudowana idioci sie holowali po czym holujacy zatrzymal sie na pasie prawym a holujaca na pasie lewym zeby uniknac zderzenia zablokowali nagle oba pasy zatrzymujac pojazdy zdarzylem uciec na margines a rozpedzone auta zaczely szybko sie zblizac busem z lewego pasa wjechal na pas zieleni po lewej stronie o maly wlos doszlo my do tragedii … ludzie po prostu nie mysla ! za glupote tez powinni zabierac prawko nie tylko za predkosc !

 • Romuald
  sobota, 24 cze, 2017, 14:40:25 |

  Na zdjęciu ewidentnie widać, że kombi wyprzedzało na podwójnej ciągłej. Niestety na tej trasie to już standard. Jeżeli nie zrobią tam drugiego pasa będzie to codzienny widok na tej drodze.

 • Makaron
  sobota, 24 cze, 2017, 15:16:11 |

  Dobrze, że w osobówce nie było pasażera, sądząc po zdjęciach jakby ktoś jechał z boku nie przeżyłby wypadku.

Skomentuj