Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 18 lis, 2020 |

Sprostowanie

Treść sprostowania do artykułu pt. „Wątpliwa rozbudowa drogi Mosina-Żabinko. Obchodzenie prawa po mosińsku, ciąg dalszy„.

Treść sprostowania:

W związku z opublikowanym w dniu 9 października 2020 r artykułem  „Wątpliwa rozbudowa drogi Mosina-Żabinko. Obchodzenie prawa po mosińsku, ciąg dalszy” oświadczam, iż jego treść jest nierzetelna i zawiera informacje nieprawdziwe, w szczególności nie jest prawdą, że Gmina chce rozbudować drogę Mosina-Żabinko i próbuje to zrobić niezgodnie z przepisami, gdyż w rzeczywistości:

Inwestycję rozbudowy drogi powiatowej nr 2463P Mosina – Żabinko – granica powiatu z budową ścieżki rowerowej Mosina – Żabinko z budową kanalizacji sanitarnej w Żabinku w pasie drogi powiatowej nr 2463P planuje przeprowadzić Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, przy współudziale Gminy Mosina i Aquanet S.A. Stwierdzenie, iż „Gmina chce rozbudować drogę” sugeruje, iż Gmina ma być inwestorem tego zadania.
Gmina Mosina, by być w zgodzie z przepisami prawa wynikającymi z Rozporządzenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu z dnia 9 sierpnia 2012 r. w sprawie ustanowienia strefy ochronnej ujęcia wody w rejonie Mosina-Krajkowo dla zaopatrzenia Poznańskiego Systemu Wodociągowego, w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej dla tej inwestycji, odmówiła zgody na jej realizację. Jednocześnie, by umożliwić przeprowadzenie inwestycji rozbudowy drogi powiatowej nr 2463P Mosina – Żabinko – granica powiatu z budową ścieżki pieszo-rowerowej Mosina – Żabinko, Gmina Mosina podjęła działanie w celu zmiany przebiegu granicy obrębu ewidencyjnego Sowiniec tak, by działki, przez które przebiega projektowana inwestycja należały do obrębów ewidencyjnych Żabinko, co z kolei stworzy możliwość wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji zgodnej z przepisami prawa tj. ze wspomnianym wyżej Rozporządzeniem.

Przemysław Mieloch

Burmistrz Gminy Mosina


Odpowiedź redakcji GMP: tutaj.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj