Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 5 sty, 2021 |

Mosińska Morena sprzedana. Co dalej z symbolicznym hotelem?

We wrześniu mosińska Morena obchodziła 50 lecie działalności. Przez te lata kolejne pokolenia gości zapełniały miejscową restaurację i hotel. Teraz jednak Morena została sprzedana. Co będzie dalej z obiektem?

Morena przez lata należała do jednej rodziny, z czasem stała się jednym z symboli miasta. – Nie wyobrażam sobie Mosiny bez Moreny – mówią mieszkańcy. Jak wspomina właścicielka lokalu, Marianna Rembowska, hotel zawsze miał swój niepowtarzalny klimat. Teraz jednak Morena trafia w nowe ręce.

– Sprzedaż planowaliśmy już na początku 2019 roku, decyzja zapadła więc jeszcze przed pandemią – mówi wieloletnia właścicielka Moreny. – Pracowałam tu 48 lat, w końcu przyszedł czas na zmiany – tłumaczy Marianna Rembowska.

W sylwestra na mieszkańców gruchnęła wiadomość o końcu działalności Moreny. „Dla nas to dziś dzień, kiedy chcemy pożegnać się z naszymi Gośćmi, Pracownikami, Przyjaciółmi i Sympatykami Moreny. Wraz z końcem 2020 roku Morena kończy swoją działalność” – można przeczytać na facebookowym profilu hotelu. Dawni goście nostalgicznie pisali – Wielka szkoda,ja tam z wycieczką klasową kiedyś bylem – wspomina Jerzy, – Wasza czernina nie miała sobie równych – dodaje Renata.

Jak się okazało, Morena została wykupiona przez nowych właścicieli. – Załoga została ta sama i póki co nie zmieniamy profilu działalności. Wprowadzimy natomiast dowozy do klientów, czego do tej pory nie było. Chcemy także odświeżyć sam obiekt i menu – mówi nam menager Moreny, Oktawian Łaniecki i przyznaje, że nowi właściciele mają już kilka pomysłów na rozszerzenie działalności – Chcemy rozwijać Morenę, by nadal mogła cieszyć mieszkańców i przyjezdnych, ale na konkrety jeszcze przyjdzie czas – tłumaczy.

Morena dawniej. Fot: facebook.com/Hotelmorenapl

Morena obecnie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 6)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo