Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 21 gru, 2021 | komentarze 2

W nowy rok z nowymi wozami dla mosińskiej straży pożarnej

Świetne wieści dla mosińskiej straży pożarnej! 16 grudnia do naszej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej trafił nowy ciężki samochód gaśniczy. Fizycznie pojawi się w Mosinie po zakończeniu remontu podjazdu do remizy na ulicy Śremskiej. Na nowy wóz czekają również strażacy z OSP.

Samochód gaśniczy GCBA 5,4/32 (MAN TGM) zbudowany przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Bocar” Sp. z o. o. waży 18 ton, posiada uterenowiony napęd, wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5400 litrów oraz zbiornik pianotwórczy o pojemności 500 litrów. Wartość zakupu to 949 560 zł. Sfinansowany z Funduszu Wsparcia PSP przekazane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu w kwocie 400 tysięcy złotych oraz środków Budżetu Państwa, z funduszu przeciwdziałania Covid-19 w kwocie 549 560 zł.

– Liczymy, że podjazd do naszej jednostki do świąt będzie zrobiony i odebrany – mówi Michał Kołodziejczak, komendant mosińskiej OSP. – W styczniu nowy, ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy trafi także do Ochotniczej Straży Pożarnej. Odbiór wozu będzie do końca roku, później potrzebujemy jeszcze czas na zarejestrowanie, mocowanie sprzętu, itd. – dodaje.

Obecnie strażakom-ochotnikom z Mosiny służy 13-letni wóz ratowniczo-gaśniczy. Jak mówią nam, sposób ich działań dynamicznie się zmienia, co powoduje, że sprzęt z biegiem czasu staje się przestarzały i potrzebne jest nowocześniejsze wyposażenie.

Nowy pojazd dla mosińskiej JRG. Zdj. gov.pl

Nowy pojazd dla mosińskiej JRG-9. Zdj. gov.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Ewa
    czwartek, 23 gru, 2021, 19:44:12 |

    Nowy wóz strażacki jest bezwzględnie potrzebny, ale jeszcze bardziej nowy burmistrz. Burmistrz na taczke !!!!!!

  • Antek
    piątek, 24 gru, 2021, 0:43:57 |

    Pełna zgoda.

Skomentuj