Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 7 lip, 2022 |

Lipcowy numer GMP trafił do punktów sprzedaży!

Z małym, wakacyjnym opóźnieniem, ale jesteśmy: lipcowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej trafił do wszystkich punktów sprzedaży.

Tematem numeru jest potencjał turystyczny gminy Mosina: czy jest on należycie wykorzystywany? Czy faktycznie u nas „nic nie ma, zupełnie nie mamy czym się pochwalić’? W lipcowym numerze przedstawiamy subiektywny, redakcyjny przegląd perełek naszej gminy. W kolejnym numerze znajdą się wszystkie te miejsca, które mogłyby być atrakcjami, ale… Właśnie. Opowiemy o tym „ale”.

Piszemy o nieudzieleniu burmistrzowi votum zaufania, kolejnym wzroście opłat za wywóz śmieci, remoncie drogi rowerowej na ulicy Leszczyńskiej oraz 120-leciu OSP w Mosinie.

Dużo miejsca poświęcamy dobrym sprawom: budowie mosińskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, którego finisz już za chwilę oraz puszczykowskim spotkaniom ze sztuką w ogrodach. Poruszamy także tematy wakacyjne: wykaz kąpielisk w powiecie poznańskim oraz rozmawiamy z ratownikiem medycznym o zagrożeniach związanych z udarem słonecznym. Zapraszamy też do przeczytania rozmowy z psim behawiorystą, związanym ze schroniskiem w Gaju, który opowiada o wynikających z wakacyjnego czasu zagrożeniach dla zwierząt domowych.

Publikujemy także kolejną, szóstą już część pradziejów Mosiny i okolic: tym razem artykuł dotyczy Dymaczewa i jego absolutnie zaskakującej historii, związanej z pochodzeniem jego nazwy. Więcej nie zdradzimy, zapraszamy do lektury!

Gazeta Mosińsko - Puszczykowska, numer 07/2022.

Gazeta Mosińsko – Puszczykowska, numer 07/2022.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj