Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 2 sie, 2022 |

Sierpniowy numer GMP trafił do punktów sprzedaży!

Od wczoraj we wszystkich punktach sprzedaży pojawił się najnowszy, sierpniowy numer naszej Gazety. Zapraszamy do lektury!

Sezon ogórkowy? Zupełnie nie odczuliśmy go w tym roku. Wszystko za sprawą lokalnych spraw: zmiany składu mosińskiej Rady Miejskiej, Waszych wątpliwości i pytań związanych z remontem drogi rowerowej na Leszczyńskiej czy kwestii związanych z punktem przeładunkowym odpadów w Mieczewie. Udało nam się także, pomimo wakacyjnego czasu, zaprosić do redakcji na audycję radiową Ziemowita Maląga, radnego Rady Miejskiej w Mosinie.

Zapraszamy w tym drugim, wakacyjnym wydaniu naszej Gazety do kolejnej części subiektywnego przeglądu atrakcji turystycznych gminy Mosina. Tym razem mamy dla Was tą czarną listę, pełną bubli. Tak, gmina ma pilniejsze wydatki, ale czy Kokotek i Pałac Budzyń rzeczywiście muszą rozpadać się na naszych oczach? Czy żeby wybrać się do parku na spacer czy hulajnogę z dzieckiem, zmuszeni jesteśmy jechać do sąsiednich miejscowości?

W sierpniowym numerze mamy także dla Was sporo historii, ale tej dotąd nieodkrytej. W artykule Tomasza Kaczmarka dowiadujemy się o pochodzeniu nazwy Krosna i Krosinka, a na deser tej językowej wyprawy zahaczamy także o Mosinę. Wojciech Czeski pisze natomiast o poległych w bitwie pod Rogalinem z dnia 8 maja 1848 roku, o której wiemy dużo, ale o jej ofiarach zupełnie nic. Po kilkutygodniowej wymianie korespondencji z Archiwum Archidiecezji Poznańskiej udało się mu pozyskać skany oryginałów ksiąg metrykalnych parafii w Rogalinku. Rozbudzając naszą, i jak mamy nadzieję, także Waszą ciekawość nasz historyk obiecuje, że będzie kontynuował tę historię w kolejnych numerach. Trzymamy za słowo!

Na koniec chcielibyśmy życzyć bezpiecznej, drugiej części wakacji. Utonięcia, udary słoneczne, susza i związane z nią zagrożenie pożarowe lub wypadki spowodowane zbyt brawurową jazdą to niestety ciemna strona beztroskiego, letniego czasu. Uważajcie na siebie!

Gazeta Mosińsko - Puszczykowska, nr 08/2022

Gazeta Mosińsko – Puszczykowska, nr 08/2022

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj