Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 27 cze, 2022 | komentarzy 6

Policja zatrzymała pasażerów autobusu linii 692

W piątek, 24 czerwca, na przystanku autobusowym przy ulicy Dworcowej w Mosinie, na autobus linii 692 czekał patrol policji oraz straży miejskiej. Po szamotaninie na przystanku, zatrzymano dwóch pasażerów, których przewieziono na komisariat. O szczegóły zapytaliśmy komendanta straży miejskiej, Jarosława Dobickiego.

– Około godziny 14.30 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od kierowcy autobusu z ZUK Mosina o agresywnych pasażerach, którzy zaczepiali i obrażali jadącą w autobusie kobietę – informuje nas komendant. – Po kilku minutach strażnicy na ul. Dworcowej w Mosinie potwierdzili zasadność zgłoszenia i podjęli interwencję. W międzyczasie na miejsce przybyła także policja. Młodzi mężczyźni, jak się później okazało mieszkańcy Poznania, nie reagowali na wezwania funkcjonariuszy do zachowania spokoju. Wykrzykiwali obelgi i groźby pod adresem kierowcy, poszkodowanej kobiety oraz funkcjonariuszy – podkreśla Jarosław Dobicki.

Świadkiem całego zdarzenia byli także pasażerowie, czekający na autobus na przystanku. – W pewnym momencie jeden z mężczyzn popchnął strażnika. W związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, znieważeniem funkcjonariuszy publicznych, naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie oraz kierowaniem gróźb karalnych, osoby te zostały zatrzymane do dyspozycji policji. Dalsze czynności w sprawie o przestępstwa prowadzi Komisariat Policji w Mosinie – podkreśla komendant.

Jak ustaliliśmy, agresywni mężczyźni wsiedli do autobusu w Dymaczewie Nowym. Gdy autobus ruszył w kierunku Mosiny, jeden z mężczyzn zażądał zawrócenia na przystanek. Po odmowie ze strony kierowcy, mężczyźni słownie zaatakowali kierowcę, jak i pasażerkę, znajdującą się z w autobusie. – Słowa uznania należą się kierowcy autobusu, który właściwie zareagował i stanął w obronie pasażerki, a przede wszystkim zawiadomił służby – podkreśla Jarosław Dobicki. – Dzięki takiej postawie mogliśmy razem z policjantami szybko zareagować na to oburzające zdarzenie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Płotka
  poniedziałek, 27 cze, 2022, 16:25:03 |

  Kierowcę należy nagrodzić i przyznać tytuł ,,Bohater miesiąca Gminy Mosina ,,. Takie postawy trzeba promować. Z chamstwem i chuliganami trzeba bezwzględnie walczyć i karać !

 • karp
  poniedziałek, 27 cze, 2022, 16:50:59 |

  Pani prezes,nagroda dla kierowcy, a nie dla Dzidy,która pisze niemądre notatki służbowe.

 • Aga
  wtorek, 28 cze, 2022, 7:20:45 |

  Bydło ludzkie należy tępić, oby nie sądził ich jakiś tuleja, bo taki to jeszcze by mógł im przyznać odszkodowanie.

  • Gość
   wtorek, 28 cze, 2022, 10:21:29 |

   Pisiorakami jedzie,fujjj!

 • Zaniepokojony rodzic
  środa, 29 cze, 2022, 6:40:23 |

  Burmistrz chce połączenia dowozów szkolnych z tymi ogólnodostępnymi. Zaczynam się martwić i zachodzę w głowę ile takich sytuacji niebezpiecznych lub nieprzyjemnych będzie występowało i jak naszym dzieciom Gmina zapewni bezpieczny dojazd do szkoły…. Skoro na liniach takie elementy podróżują. To się źle skończy….

 • Gefir
  czwartek, 30 cze, 2022, 23:14:11 |

  Do szkoły nr 2 szło się „z kapcia „nikt się nie przejmował..

Skomentuj