Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 27 wrz, 2023 |

Walcz, dziewczyno! Zbiórka dla Agnieszki

– Puszczykowianie! Nasza sąsiadka, Zuza, dla wielu przyjaciółka, dla innych znajoma z pociągu czy z Arturo, jest w dramatycznym momencie życia – napisała w mediach społecznościowych Kasia. – Walczymy razem z nią, ile się da. Potrzebujemy pomocy. To pewnie banał, ale NAPRAWDĘ, każda złotówka jest na wagę złota! Stańcie z nami do tej walki – apeluje.

Agnieszka „Zuza” Skrzywanek ma 39 lat. Walczy z guzem mózgu. W Polsce w jej sytuacji ma do dyspozycji jedynie chemię ambulatoryjną. Ogromną nadzieją dla niej jest leczenie w Niemczech, co kosztuje krocie. Dlatego zdecydowała się prosić o pomoc. A to nie jest łatwe… – Nie mam jednak innego wyjścia, bo chcę żyć! – pisze Agnieszka.

„Na początku czerwca 2021 r., podczas wieczornego biegu z koleżanką miałam pierwszy w życiu atak padaczki. Zostałam przewieziona na SOR w szpitalu w Puszczykowie, gdzie wykonano mi TK głowy. W lewym płacie czołowym znajduje się spory guz! Ta informacja była szokiem.

Po tygodniu miałam pierwszą operację. Badania guza wskazały, że mój wróg to PXA – pleomorphic xanthoastrocyotoma WHO G2.
Ze względu na diagnozę nie podjęto żadnych innych czynności medycznych. Przy okazji operacji wyszło na jaw, że mam w głowie także tętniaka! Kolejna operacja, by wyłączyć go z krążenia, bo również zagrażał mojemu życiu. Mogłam wrócić do codzienności, którą przerywały tylko okresowe badania kontrolne.

Wrzesień 2022 – informacja o wznowie. W październiku kolejna operacja. Tym razem badania genetyczne guza wykazały astrocytomę IDH-mutant, CNS WHO G4. Gwiaździak. Złośliwy guz mózgu.

W lutym 2023 rozpoczęłam roczny cykl chemioterapii ambulatoryjnej – jedynym możliwym sposobem leczenia tego typu guzów, który dostępny jest w Polsce. Dlatego też razem z rodziną zaczęliśmy szukać wsparcia poza granicami naszego kraju.

Obecnie – oprócz przechodzonej w Polsce chemioterapii – przebywam pod opieką niemieckich specjalistów. To w Tübingen pojawiła się możliwość leczenia szczepionkami dendrytycznymi, które “programują” moje komórki do tego, by zwalczały komórki nowotworowe! To bardzo skuteczna terapia, niestety także bardzo kosztowna. NFZ jej nie zrefunduje…

Koszt jej wytworzenia spersonalizowanej szczepionki to 78.000 euro. Do tego dochodzi również konieczność dojazdów do Tübingen – prawdopodobnie będzie ich około 14.

Mimo tego, że staram się zachować aktywność zawodową, powyższa kwota zdecydowanie wykracza poza moje majątkowe możliwości… Dlatego chciałam się zwrócić do Was z prośbą o pomoc w zbiórce, ponieważ bez pomocy finansowej będzie mi trudno kontynuować walkę z guzem. Mam jeszcze mnóstwo planów do zrealizowania. Nie mogę przegrać! Dlatego bardzo proszę o pomoc…”

Zbiórkę można wesprzeć przez portal siepomaga.pl.

Zbiórka dla Agnieszki

Zbiórka dla Agnieszki

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj