Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 21 mar, 2024 | komentarze 3

Widocznie, bezpieczniej! Rusza kolejna edycja

Kolejna edycja lokalnej kampanii “Widocznie, bezpieczniej!” startuje na terenach Śremu i okolic. To akcja zainicjowana przez firmę Imex Logistics – lidera w sektorze logistyki. Po udanym debiucie przed epidemią, projekt wraca z jeszcze większym zapałem, aby uczyć najmłodszych o bezpieczeństwie na drodze.

W Imex Logistics istota bezpiecznej jazdy i konieczność bycia widocznym to podstawa. – Codziennie na naszych trasach przekonujemy się, jak istotna jest ostrożność, zwłaszcza wśród najmłodszych użytkowników dróg – komentuje przedstawiciel firmy.

Tegoroczna, druga edycja kampanii, skupia się na współpracy z placówkami oświatowymi, organizując cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych, od kwietnia do czerwca.

Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Śremie, organizatorzy planują przekazać dzieciom kluczowe informacje na temat:

 • znaczenia noszenia kasku podczas jazdy,
 • niezbędnego wyposażenia roweru,
 • sposobów poprawy widoczności i jej wpływu na bezpieczeństwo,
 • zasad sygnalizowania manewrów na drodze.

Finałem akcji będzie rajd rowerowy w czerwcu, mający na celu nie tylko integrację, ale przede wszystkim praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Firma Imex Logistics serdecznie zachęca szkoły i inne instytucje do włączenia się do projektu. – Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami możemy zbudować silną świadomość bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów – podkreśla Organizator.

Kontakt w sprawie współpracy oraz uzyskania szczegółowych informacji możliwy jest poprzez email lub telefon do pani Julii Kozal oraz pani Klaudii Gałeckiej, które są gotowe odpowiedzieć na wszystkie pytania i zapewnić wsparcie zainteresowanym stronom.

„Widocznie, bezpieczniej!” to nie tylko hasło – to misja, której celem jest zagwarantowanie, że każde dziecko na rowerze będzie podróżować bezpiecznie i świadomie.

Julia Kozal
widocznie_bezpieczniej@imex-logistics.pl
518 650 003

Klaudia Gałecka
widocznie_bezpieczniej@imex-logistics.pl508 442 493

Widocznie, bezpieczniej! Lokalna kampania edukacyjno - informacyjna poświęcona bezpieczeństwu rowerzystów na drogach

Widocznie, bezpieczniej! Lokalna kampania edukacyjno – informacyjna poświęcona bezpieczeństwu rowerzystów na drogach

spotkanie z przedszkolakami - Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej!

spotkanie z przedszkolakami – Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej! (archiwum)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  czwartek, 21 mar, 2024, 18:43:11 |

  A gdzie wymagana prawem informacja, że jest to artykuł sponsorowany? Halo?

  • ixi
   czwartek, 21 mar, 2024, 23:12:00 |

   GMP ma ogólnie wymagania w „poważaniu”, ani autora, ani oznaczenia artykułu sponsorowanego. I super tłumaczenia, że to tekst przesłany przez czytelnika. Jakby to magicznie zwalniało ze wszystkiego… Masakra. I to nie pierwszy raz.

 • Mieszkaniec
  czwartek, 21 mar, 2024, 18:48:44 |

  Ja zapraszam naszą Straż Miejską do patrolowania ulicy Strzeleckiej. Ilość rowerzystów po zmroku bez oświetlenia jest tam porażająca. I nie powinno się kończyć na pouczeniach. Powinny latać mandaty jak najwyższe. Jak ktoś jest małoletni, wezwanie rodziców. Inaczej się nic nie zmieni. I to nie jeden dzień ale ciągle. To zwyczajnie jest skrajnie niebezpieczne i dla rowerzystów i kierowców.

Skomentuj