Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | wtorek, 25 paź, 2016 | 1 Komentarz

Bieg Pamięci i finał Grand Prix Mosiny

23 października 2016 r. na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbył się trzeci, ostatni bieg z cyklu Mosińskiego GRAND PRIX 5-10-15.

Oprócz tego, że kończył on biegowe Grand Prix Mosiny, był to bieg szczególny, bowiem był symbolicznym oddaniem hołdu piętnastu rozstrzelanym mieszkańcom Mosiny i okolic, którzy zginęli na mosińskim rynku 20 października 1939 roku. I chociaż nazwany został pierwszym Biegiem Pamięci, to jednak był on kontynuacją odbywającej się od kilku lat Sztafety Pamięci.

Trasa liczyła 15 kilometrów – na pamiątkę piętnastu rozstrzelanych Polaków w Mosinie. Biegła w całości ścieżkami Nadleśnictwa Konstantynowo. Panująca wcześniej deszczowa aura sprawiła, że biegacze musieli liczyć się z utrudnieniami w postaci błotnistych odcinków na całej trasie. Na mecie czekał na wszystkich ciepły posiłek, wspólne ognisko, a także niespodzianki – oprócz nagród w kategoriach open i poszczególnych kategoriach wiekowych przyznane zostały jeszcze nagrody specjalne – karnety do Adrenalina Fitness w Mosinie, jednego ze sponsorów imprezy. Emocji było sporo, bowiem podsumowano nie tylko aktualny bieg, ale także całe Grand Prix, na które złożyły się – przypomnijmy – trzy biegi: styczniowy po Wielkopolskim parku Narodowym (10 km), majowy po ulicach Mosiny (5 km) i obecny, liczący 15 km. Przyznane zostały także nagrody dla najlepszych mieszkańców gminy Mosina.

Zwycięzcą Biegu Pamięci okazał się Mateusz Fabisiak z Krosinka, który pokonał całą trasę w czasie (netto) 0:55:34. Na drugim miejscu znalazł się Wojciech Januć z Puszczykowa, osiągając czas 0:59:04, zaś trzecie miejsce zajął Roman Kuster z Komornik z czasem 0:59:28. Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Kuster z Komornik – jej wynik to 1:08:19; druga na metę wbiegła Agnieszka Załuska–Lipa z Mosiny, osiągając czas 1:11:03, zaś na trzecim miejscu znalazła się Emilia Bogucka z Mosiny, z czasem 1:12:53.

Bieg Pamięci i finał Grand Prix Mosiny - start

Bieg Pamięci i finał Grand Prix Mosiny – start

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Mosiny pierwsze miejsce zajął Mateusz Fabisiak z Krosinka; drugi okazał się Marcin Wieczorek z Mosiny, zaś na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Kaczmarek z Kamieńca. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Kuster z Komornik, na drugiej pozycji Agnieszka Załuska-Lipa z Mosiny, zaś na trzecim miejscu – Emilia Bogucka, również z Mosiny.

Bieg Pamięci i finał Grand Prix Mosiny - odpoczynek

Bieg Pamięci i finał Grand Prix Mosiny – odpoczynek

Słoneczna pogoda, bardzo dobra organizacja biegu i niepowtarzalna atmosfera sprawiły, że Grand Prix Mosiny można określić z powodzeniem bardzo udaną imprezą.