Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Marta Mrowińska | poniedziałek, 16 sty, 2017 | komentarze 4

Bieg Zimowy z Orkiestrą i Jubileuszem w tle

Niedziela 15 stycznia br. była dniem pod wieloma względami wyjątkowym. W całej Polsce trwał od rana 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wydarzenie, które co roku otwiera serca ludzi i sprawia, że chętniej niż w innym czasie pomagamy potrzebującym. Mosina jednak przeżywała jeszcze jedno – tym razem sportowe – wydarzenie.

Już po raz trzeci odbył się Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym, bieg nie byle jaki, bo wchodzący w skład Mosińskiego Grand Prix (przypomnijmy – kolejne biegi z tego cyklu odbędą się 28 maja i 22 października), którego głównym organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Wystartowało prawie czterystu biegaczy. Trasa, choć dla wielu znana, okazała się jednak dość wymagająca, bowiem pod śnieżną pokrywą na ścieżkach znajdowała się warstwa lodu, co powodowało, że biegacze musieli być bardzo ostrożni i niejednokrotnie zwalniać tempo. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu doskonałych wyników: tym razem klasyfikacja odbyła się w kategoriach: open, mieszkańców Gminy Mosina oraz specjalnej kategorii Adrenaliny Fitness (klub był także jednym ze sponsorów biegu).

Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym wchodzący w skład Mosińskiego Grand Prix

Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym wchodzący w skład Mosińskiego Grand Prix

I tak, w kategorii open najszybszy okazał się Mateusz Fabisiak z Mosiny, który pokonał trasę w czasie (brutto) 0:37:50; tuż za nim na metę wbiegł Adam Chudzicki z Lubonia, osiągając wynik 0:39:49, na trzecim miejscu natomiast zjawił się Paweł Łączny z Czempinia z czasem 0:40:02. Wśród pań w tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Kuster z Komornik, osiągając wynik 0:44:26; drugie miejsce przypadło Emilii Boguckiej z Mosiny (czas: 0:50:58), zaś na trzeciej pozycji znalazła się Agnieszka Załuska-Lipa z Mosiny z wynikiem 0:51:25.

W rywalizacji mieszkańców Gminy Mosina zwycięzcą wśród panów okazał się wspomniany już Mateusz Fabisiak. Drugie miejsce zajął Marcin Wieczorek z czasem 0:42:03, zaś na trzeciej pozycji znalazł się Michał Szczepaniak, osiągnąwszy wynik 0:43:25. Najszybszą biegaczką wśród mieszkanek gminy Mosina okazała się Emilia Bogucka, zaraz po niej – Agnieszka Załuska-Lipa, trzecie miejsce zajęła zaś Karolina Czeska, osiągając wynik 0:51:59. Warto dodać, że w biegu wystartowało łącznie 148 mieszkańców gminy Mosina, w tym 56 kobiet i 92 mężczyzn.

W ramach zawodów odbyły się także Mistrzostwa Adrenalina Fitness, w kategorii mężczyzn i kobiet. W tej konkurencji rywalizowało ze sobą 22 zawodników. I tak, wśród panów pierwsze miejsce zajął Marek Rydlewski z czasem 0:49:35, na drugiej pozycji znalazł się Piotr Komisarek osiągając wynik 0:51:49, zaś trzecie miejsce zdobył Sebastian Najorczyk z wynikiem 0:56:46. W kategorii kobiet na pierwszej pozycji znalazła się Marta Mrowińska, przybywszy na metę z czasem 0:59:32; drugie miejsce zajęła Anna Rosół z wynikiem 1:00:17, zaś na trzecim miejscu znalazła się Joanna Ćwiertnia z czasem 1:01:17.

Biuro zapisów

Nie zabrakło także atrakcji dla kibiców i dzieci – organizatorzy przygotowali szereg zabaw i konkursów, w których mogli wziąć udział zarówno najmłodsi jak i dorośli uczestnicy imprezy. Warto było zajrzeć także na stoiska Gminy Mosina czy Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie można było dowiedzieć się ciekawostek na temat gminy, ochrony przyrody, a także roślin i zwierząt występujących na terenie parku. Do zdobycia były także ciekawe nagrody. Dopisała również pogoda – bieg odbył się w prawdziwie zimowej, pięknej scenerii, a na koniec na wszystkich czekało ognisko i ciepły posiłek.

Warto także wspomnieć, że III Bieg Zimowy zapoczątkował obchody Jubileuszu 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego, które odbędą się 22 kwietnia br. Już dziś zapraszamy na kolejny bieg z tej okazji – „Król Parku” to dwie atrakcyjne trasy biegowe, a także rywalizacja Nordic Walking (szczegóły i zapisy znajdują się na stronie: www.krolparku.pl oraz: www.osirmosina.pl).

Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym wchodzący w skład Mosińskiego Grand Prix

Na mecie Biegu po Wielkopolskim Parku Narodowym

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska z przyjemnością objęła patronat medialny nad wydarzeniem. Jak wspomnieliśmy na początku, podczas imprezy uczestnicy wspierali także 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem udało się zebrać około 9 500,00 zł, czyli o 30 procent więcej niż w roku ubiegłym. Wynik ten, jak i doskonała organizacja biegu, wspaniała atmosfera oraz liczne atrakcje pozwalają zaliczyć tę imprezę do bardzo udanych i już dziś oczekiwać na kolejne sportowe wyzwania. Dziękujemy i zapraszamy!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Wasze komentarze (4)

 • Biegacz
  poniedziałek, 16 sty, 2017, 17:08:30 |

  Super relacja, gratuluję zwycięzcom! :)

 • uczestnik
  poniedziałek, 16 sty, 2017, 19:50:50 |

  brawa dla organizatorów! kolejna udana impreza sportowa w Mosinie!

 • Gość
  wtorek, 17 sty, 2017, 9:26:35 |

  Gratulacje dla Pani Marty za super czas

 • czarna kawa
  czwartek, 19 sty, 2017, 23:46:50 |

  Mam nadzieje, ze ta akcja będzie kontynuowana bo to super inicjatywa !

Skomentuj