Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 1 paź, 2012 |

Most na kanale ponownie przejezdny

Po siedmiu tygodniach kierowcy ponownie mogą korzystać z mostu na Kanale Mosińskim w Mosinie.

Most na kanale

Prace na moście rozpoczęły się 6 września. W tym czasie ekipy remontowe musiały zlikwidować wierzchnie warstwy mostu, czyli nawierzchnię bitumiczną oraz płytę żelbetonową, razem około pół metra asfaltu i żelbetonu. Potem w spodniej warstwie mostu nawiercono 13 tys. otworów, w które zamontowano pręty zbrojeniowe,i  którymi powiązano całość zbrojenia. To wszystko zalano betonem. Następnie mostowcy wykonali izolację, na którą położono warstwę bitumiczną. Zamocowano też nowe bariery ochronne, identyczne jak na moście w ulicy Niezłomnych. Mostowcy jeszcze przez jakiś czas będą pracowali pod mostem, gdzie wykonają wyprawki antykorozyjne, uszczelnią wszelkie szczeliny technologiczne i umocnią brzegi kanału w pobliżu filarów mostu. Do całkowitego zakończenia prac nie będą także demontowane bramki ograniczające wjazd ciężkich pojazdów na mosiński Rynek.

Przez kilka tygodni, podczas których przejazd mostem był niemożliwy kierowcy korzystali z objazdów. Z pewnością nie była to komfortowa sytuacja, jednak paraliż miasta nie wystąpił – a takie głosy można było słyszeć tuż przed rozpoczęciem prac. Kierowcy okazali się rozsądniejsi i na czas remontu zdołali znaleźć najlepsze dla siebie objazdy. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo