Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Redakcja GMP | środa, 23 mar, 2016 |

W Mosinie zatańczą po raz trzynasty

16 kwietnia po raz trzynasty Mosina będzie gościć u siebie tancerzy z całej Polski. XIII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów odbędzie się w hali sportowej OSiR w Mosinie. Początek imprezy przewidziany jest o godz. 10:00.


Ubiegłoroczny turniej można podsumować następująco: 70 występów formacji, 86 solistów, 862 uczestników z terenu całej Polski, 60 organizatorów i wolontariuszy. Ponad 800 tancerzy zmagało się na mosińskim parkiecie pod okiem jury, w skład którego wchodzili: Filip Czeszyk (twórca wielu choreografii do tanecznych programów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent, był jurorem w programie Got To Dance), Paulina Trzewikowska-Knieć (Uważana za jedną z najzdolniejszych twórczyń tańca współczesnego swojego pokolenia. Specjalista z dziedziny estetyki tańca.) oraz Abby Aouragh (występował jako choreograf i tancerz z Fragma, DJ Bobo, Jeanette Biedermann, Infernal, No Angels i Dani Minogue. Pracował przy największych niemieckich produkcjach telewizyjnych m.in. Thomas Gottschalk, Bravo Supershow, Top of the Pops, Arabella, Markus Schenkenberg, The Dome, Club Rotation). Zeszłoroczna edycja po raz pierwszy skupiła wokół siebie tak dużą ilość tancerzy z różnych miast i szkół tańca. Mosiński turniej tańca już teraz jest brany pod uwagę w ogólnopolskich kalendarzach tanecznych.

Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów w Mosinie

Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów w Mosinie (fot. archiwalne)

Pierwsza edycja tego turnieju „I Otwarty Turniej Formacji Tanecznych WIOSNA 2004”odbyła się w marcu 2004 r. i skupiła wokół siebie ok 100 tancerzy. Wtedy nie było jeszcze kategorii solistów, a rywalizacja formacji odbywała się tylko w kategorii szkół podstawowych do 5 osób i powyżej 5 osób oraz w kategorii szkół gimnazjalnych z takim samym podziałem. Od tego czasu turniej bardzo mocno ewaluował.
W tym roku tancerze będą rywalizowali w trzech kategoriach tanecznych: taneczne formy kultury ulicznej, formy klasyczne i inne formy taneczne oraz trzech kategoriach wiekowych: tancerze urodzeniu w roku 2005 i młodsi, tancerze urodzeni w latach 2001-2004 oraz tancerze urodzeni w roku 2000 i starsi . Tegoroczną edycję poprowadzi Witek „VitoWS” Ostynowicz. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.osirmosina.pl oraz pod numerem telefonu 618132903

Organizatorami turnieju tańca są: Gmina Mosina, UKS Mosińska Jedynka, Stowarzyszenie „Mosiński Sport”, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, Gimnazjum nr 1 w Mosinie, Zespół Szkół w Mosinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie. (osir)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj