T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | środa, 8 maj, 2013 |

V Rajd Rowerowy – rekordowy pod względem frekwencji

W niedzielny słoneczny, choć nieco chłodny poranek 21 kwietnia br., przy budynku zaplecza sportowego Stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie spotkali się pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu. Grupa 140 rowerzystów stawiła się na starcie V Rajdu „Rowerem po Gminie Mosina”, zorganizowanego przez Krąg Instruktorski T.W.A. Elita, Gminę Mosina, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Nadleśnictwo Konstantynowo.

Rajd rowerowy w gminie Mosina

Od najmłodszych do najstarszych, od Mosiny po Puszczykowo i najbliższe okolice- tak w skrócie można by scharakteryzować uczestników. Rajd rozpoczęło poświęcenie przez wikariusza parafii w Mosinie rowerów, po czym nastąpił oficjalny start. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska i Policja z Mosiny, które eskortowały rowerzystów opuszczających teren stadionu. Trasa rajdu była bardzo ciekawa i biegła niebieskim szlakiem turystycznym. Po drodze cała grupa zatrzymała się przy grobach pomordowanych w lasach w okolicy Nowinek, gdzie został zapalony znicz pamięci oraz omówiona tragiczna historia tego miejsca. Rowerzyści jechali leśnymi dróżkami, podziwiając m.in. Rezerwat „Goździk siny”. Na mecie rajdu – w Nadleśnictwie Konstantynowo na wszystkich czekała pyszna grochówka. Ponadto organizatorzy rajdu zadbali o atrakcje dodatkowe. Zwycięzcy konkursu dotyczącego wiedzy o Nadleśnictwie Konstantynowo i  okolicach otrzymali atrakcyjne nagrody, przekazane m.in. przez sponsorów, a  wszyscy chętni mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, podczas spacerów ścieżkami edukacyjnymi wraz p. Małgorzatą Kozaryn, która opowiadała o przyrodzie i zwierzętach Nadleśnictwa.

rajd rowerowy po gminie Mosina - rekordowa frekwencja

rajd rowerowy po gminie Mosina – rekordowa frekwencja

Kolejny rajd już za rok. „Tego typu formy rekreacji stają się coraz bardziej popularne. Cieszy nas to bardzo, że tak wiele osób chce aktywnie spędzać czas i korzysta z przygotowanej przez nasze jednostki i organizacje oferty. Gratulacje dla organizatorów”- tak o imprezie powiedział zastępca burmistrza – Waldemar Krzyżanowski. W tym miejscu należy nadmienić, że zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Mosina, a rajd był rekordowy pod względem frekwencji.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i  przeprowadzenie rajdu oraz za aktywne uczestnictwo w imprezie wszystkim rowerzystom. Za konsultacje dot. przebiegu trasy dziękują Panu Erazmowi Walkowiakowi- sołtysowi Wsi Nowinki. Szczególne podziękowania kierują do sponsorów: Sklepu Papierniczego Napierała-Kośmider, Księgarni „Kasia”, Neonet Mosina, Sklepu rowerowego w Mosinie, ATCom System Mosina, Jacka Matuszaka- Studio Fotograficzne. (OSIR)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj