Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 17 maj, 2013 |

Szlachetne zdrowie…

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – stara prawda, zapisana tymi słowami przez Jana Kochanowskiego, towarzyszy nam także dzisiaj. Często nie szanujemy naszego zdrowia, dopóki go nie utracimy… niestety, wtedy może być zbyt późno na działanie! Nie pozwólmy sobie na ten błąd – zadbajmy o zdrowie już dziś!

Twoje zdrowie w dobrych rękach

Zależy Ci na zdrowiu? Znajdź dobrą opiekę medyczną! W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z prywatnej opieki medycznej, przedkładając szybką dostępność wykwalifikowanych lekarzy oraz możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań ponad niską cenę. Mamy możliwość skorzystania z wielu atrakcyjnych cenowo pakietów, obejmujących usługi na różnym poziomie – zaczynając od podstawowych badań laboratoryjnych, a kończąc na w pełni kompleksowej opiece.

Warto jest również dmuchać na zimne i pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Pamiętajmy, by zawsze sprawdzać, czy składka ubezpieczenia zdrowotnego jest opłacona – to gwarancja możliwości skorzystania ze świadczeń. Dzięki ubezpieczeniu, w sytuacjach losowych, takich jak na przykład długotrwała choroba lub kalectwo, będziemy mieli do dyspozycji fachową pomoc oraz określone środki finansowe.

Sport to zdrowie

Nawet dzieci wiedzą, że ruch na świeżym powietrzu jest zdrowy, jednak wielu z nas nie traktuje tej sprawy zbyt poważnie. Mówimy, że brak nam czasu na sport, że nie mamy kondycji lub pomysłu. Takie wymówki przyczyniają się do stopniowego spadku naszej formy i pogłębiania się niechęci do wysiłku fizycznego. Tymczasem dowiedziono, że ruch jest niezbędny dla prawidłowego działania układu krążenia, zwiększa pojemność płuc, zapobiega chorobom kręgosłupa oraz wielu innym schorzeniom. Do tego ma zbawienny wpływ na naszą psychikę – pomaga walczyć z depresją, obniża poziom agresji, relaksuje i podnosi poczucie własnej wartości.
Wystarczy pół godziny szybkiego marszu, pływanie na basenie, jazda na rowerze… aktywność możesz dostosować do swoich upodobań, a przede wszystkim – kondycji. Nie jest bowiem wskazane wykonywanie forsownych ćwiczeń przez osoby rzadko ćwiczące, mogłoby zakończyć się to np. przeciążeniem stawów.

Jesteś tym, co jesz?

Jakkolwiek zdarzają się przypadki nadmiernego i wręcz obsesyjnego przywiązywania uwagi do diety, to nie ulega jednak wątpliwości, że wszystko co jemy, wpływa znacząco na nasz organizm. Dlatego należy spożywać posiłki zróżnicowane, zgodne z tak zwaną piramidą żywienia. Wśród pokarmów najbardziej polecanych znajdują się produkty pełnoziarniste, chude mięsa i ryby, nabiał, a także duże ilości jak najmniej przetworzonych warzyw i owoców. Ograniczyć należy spożywanie cukru, białego pieczywa, czerwonego mięsa, a także alkoholu i żywności typu fast-food.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Felieton

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj