Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 24 lis, 2014 | komentarze 4

Szlachetna Paczka w Mosinie

Już od 14 lat w całej Polsce SZLACHETNA PACZKA dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin. Działający w naszym rejonie wolontariusze, angażując innych ludzi w mądrą pomoc, realnie zmieniają społeczność, w której żyją.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 70 700 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga ponad 600 tys. osób.

Także w naszym rejonie szukamy Darczyńców, którzy zorganizują pomoc w swojej miejscowości, przygotowując Paczkę dla wybranej rodziny potrzebującej. Wyboru rodziny można dokonać na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

Projekt wspierają m.in.: Kamil Stoch, Siostry Radwańskie, Anna Mucha, Basia Kurdej – Szatan, Stanisław Karpiel – Bułecka i wielu innych sportowców i artystów.

W razie pytań, prosimy o kontakt przez e-mail: paczka.mosina@gmail.com

jak zrobić paczkę - szlachetna paczka

jak zrobić paczkę – szlachetną paczkę

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • paw
  czwartek, 18 gru, 2014, 19:55:19 |

  Idea wydawac by sie moglo szlachetna.
  W praktyce powielanie patologii innych zrodel pomocy spolecznej.
  Ubiegla sobota 13XII – szlachetna paczka trafia do mosinskich sasiadow – typowego przykladu patologii na wlasne zyczenie. Tak dlugo dopoki tak bezsensowna pomoc bedzie trafiac do ludzi takiego pokroju -tak dlugo nie beda oni chciec pracowac skoro mozna wszystko dostac od MOPSu, Caritasu , Szlachetnej Paczki itp itd
  Skoro nie przeprowadza sie wywiadu nie stawia sie pytan dlaczego jest kolejne dziecko bez ojca, co z dziadkami mieszkajacymi na tej samej parceli, ile telefonow komorkowych sie posiada i abonamentow platnej tv sat itp itd.
  Jestem za pomoca spoleczna ale dla tych ktorych los rzeczywiscie nie byl laskawy – pracowali przyszla choroba kogos z rodziny itp itd.
  Obdarowywanie patologii majaca na pierdoly niepotrzebne do zycia (wspomniane komorki, telewizja) to patologia…

 • Mosiniak
  piątek, 19 gru, 2014, 9:34:04 |

  Wszelka pomoc materialna ze strony Państwa czy prywatnych darczyńców jest bezsensowna i absurdalna bo toruje schemat zależności od innych i nie wymusza zmian w schemacie dotychczasowego postępowania. Jeśli trwam w patologii i zostaję za to nagrodzony to po co to zmieniać. I nie jest to uszczypliwość w kierunku wykolejonych życiowo, a pokazanie prawdziwej natury takiej pomocy. Każdy człowiek powinien być kowalem własnego losu i odpowiadać za siebie. Jeśli nie mam pieniędzy to nie płodzę więcej dzieci (one i tak nie zapracują na emeryturę innych, tylko będą pewnie powielać schematy rodziców!) – z drugiej strony, jeśli mnie nie stać na utrzymanie to nie kupuję Ferrari! To jakaś wielka hipokryzja – pomagam raz w roku bo w końcu każdy musi dostać jakąś „paczkę” – to chyba, żeby uśpić snobistyczne poczucie winy. A tak na koniec warto sie zastanowić jak dzięki pomocy i tym paczuszkom przyczyniliśmy sie do eskalacji wyzysku ludzi z Azji – zalatuje hipokryzją?

 • Amik
  piątek, 19 gru, 2014, 9:44:49 |

  @Mosiniak, masz sporo racji, ale to raczej nie jest takie proste. Na pewno są tacy, którym się ta pomoc nie należy. Dobrze zostało to ujęte na stronie szlachetnej paczki: „Każdy powinien sam radzić sobie w życiu, jednak każdemu może przytrafić się trudna sytuacja, nieszczęście czy choroba. Coś co sprawi, że potrzebne będzie wsparcie, które da nam siłę do walki. Dlatego w Paczce jednym rodzinom pomagamy, a innym – nie. Nie pomagamy, gdy ktoś żyje z tego, że wygląda na biednego. Paczka byłaby kolejnym łupem.

 • paw
  piątek, 19 gru, 2014, 23:00:58 |

  Nalezy zadac zatem pytanie jak taki zapis ma sie do rzeczywistosci -dlaczego nie weryfikuje sie przyczyn biedy na wlasne zyczenie (a wlasciwie cwaniactwa)? Do tej pory odbierlem szlachetna paczke pozytywnie – od 13 XII 2014 nie.
  Powiela paczka zatem patologie pomocy spolecznej „panstwowej” (na ktora lozymy przymusowo my podatnicy) gdzie urzedas ma w d…rzeczowosc pomocy liczy sie sprawozdawcza tabelka i cieply stolek…
  Powiela patologie znanej mi fundacji pewnej korporacji ktora to jest przechowalnia etatow dla przyjaciol koryta korporacji…
  Powiela patologie Caritasu – sam proboszcz Majka ostatnio uskarzal sie jak to kolejka po dary sie ustawia ale do swiatyni juz za daleko..
  Gdzies kiedys uslyszalem ze prawdziwie biednemu uczciwemu czlowiekowi wstyd przyjsc po pomoc…i mysle ze tylko takim warto pomagac…

Skomentuj