Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 19 mar, 2015 |

Wybory uzupełniające w Mosinie

1 marca br. w okręgu nr 17 w Mosinie (Nowe Krosno) odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. W ubiegłorocznych – listopadowych wyborach samorządowych mandat radnego z tego okręgu wywalczył sprawujący obecnie urząd burmistrza Jerzy Ryś, który wygrał również wybory na włodarza gminy. Obejmując fotel burmistrza J. Ryś przestał być radnym Rady Miejskiej w Mosinie.

Dlatego do tej pory Rada Miejska pracowała w niepełnym składzie (20 radnych) i trzeba było przeprowadzić wybory uzupełniające. Spośród 901 osób uprawnionych głosowało 190 osób, co przełożyło się na frekwencję na poziomie 21procent. Wybory wygrał Andrzej Raźny, na którego oddało głos 126 mieszkańców osiedla. Kontrkandydatem A. Raźnego był Wojciech Konieczny, który zdobył 64 głosy.

Nowy 21. radny ma 52 lata, wyższe wykształcenie, jest pracownikiem banku i wiceprezesem Stowarzyszenia Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska. Gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów w sprawowaniu mandatu radnego. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj