Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 20 cze, 2017 | 1 Komentarz

„Pogoń za Wilkiem” już po raz piąty!

Już za niespełna miesiąc, w sobotę 29 lipca o godzinie 10:00, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, 450 biegaczy weźmie udział w piątej już edycji biegu o nazwie „Pogoń za Wilkiem”.

W tym roku, zawodnicy ponownie zmierzą się z dość wymagającą, nową, ponad 10-kilometrową trasą.

Oprócz medali, dla wszystkich uczestników Organizatorzy (GREEN SPORT Łukasz Kubiak) przygotowali atrakcyjne puchary i nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz UWAGA: osobnej kategorii: „Biegu z psem”. Celem tego biegu są popularyzacja wypoczynku i rekreacji z psem na łonie natury oraz wskazanie potrzeby bezpiecznej tresury.

Ponadto, Organizatorzy przygotowują nowość: „Osadę Wilka”. Będzie to osobno wydzielone, na terenie Stacji Ekologicznej UAM, miejsce gdzie odbędą zajęcia z zasad bezpiecznych kontaktów ze psami, pokaz psów pracujących w ratownictwie i z osobami niepełnosprawnymi, a także canicross (bieg z psem), bikejoring (pies ciągnie kolarza górskiego), scootering (pies ciągnie człowieka na specjalnej hulajnodze).

Jak co roku, nie zabraknie również biegów dla najmłodszych wilczków, które wystartują około południa w kilku kategoriach wiekowych. Podczas pikniku na świeżym powietrzu, najmłodsi będą mieć okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także spróbować swoich sił w zabawach wieloboju na terenie: „Miasteczka Młodego Sportowca”.

Ponadto, władze WPN zapraszają wszystkich na bezpłatne warsztaty i pogawędki prowadzone przez pracowników Muzeum Przyrodniczego w okolicach Biura Zawodów.

Po raz kolejny okolice parkingu siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego zamienią się w leśne, sportowe miasteczko, do którego serdecznie zapraszamy!

Impreza pod nazwą „Pogoń za Wilkiem” ma na celu popularyzację zdrowia i ekologicznego stylu życia oraz promocję terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego, jako miejsca do czynnego wypoczynku i edukacji dla całej rodziny.

Plakat – pdf

Start imprezy: godzina 10.00

Miejsce: START i META zlokalizowane w pobliżu siedziby Stacji Ekologicznej UAM, 62-050 Mosina, Jeziory

Organizator biegu: GREEN SPORT Łukasz Kubiak – tel. 793-299-154

Partnerzy: WPN, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    wtorek, 20 cze, 2017, 11:07:09 |

    Mam nadzieję że zdążę wyleczyć kontuzje

Skomentuj