Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | czwartek, 1 mar, 2018 |

Już jest! Marcowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej – aż 44 strony!

Marzec to miesiąc, kiedy wszyscy wypatrujemy już wiosny i chociaż nadal towarzyszą nam mrozy i chłód, to jednak dłuższe dni i coraz odważniej przygrzewające słońce powodują, że wstępuje w nas nowa energia. My wchodzimy w kolejny miesiąc z numerem pełnym dobrych wiadomości – tym razem wydanie liczy aż 44 strony!

Tematem, który coraz bardziej staje się naszą troską i zwraca uwagę jest jakość powietrza w naszym regionie. Wszyscy wiemy, że smog szkodzi nam wszystkim i wręcz utrudnia codzienne funkcjonowanie; dlatego też potrzebne są konkretne, długofalowe działania, by powietrze stało się bardziej czyste i by nam wszystkim żyło się lepiej. Poruszamy temat smogu przedstawiając jednocześnie kilka sposobów, jak sami możemy wpłynąć na poprawę jakości powietrza na naszym terenie. Każdy z nas może zacząć od małych kroków, a w naszej okolicy nie brakuje na szczęście aktywnych i zaangażowanych w temat mieszkańców.

Dużo miejsca poświęcamy sprawom związanym z ochroną przyrody w Wielkopolskim Parku Narodowym. Mamy ogromne szczęście mieszkając w bliskości tak niepowtarzalnego terenu – szczęście, ale też obowiązki i obwarowania. Staramy się przekazać Państwu jak najwięcej informacji, by troska o przyrodę i jej piękno stała się naszą codziennością, pamiętając, że jeśli zadbamy o przyrodę, zyskamy w zamian o wiele więcej, niż jesteśmy w stanie jej dać. Warto!

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Prezentujemy wywiad z mieszkańcem Mosiny, który jako mały chłopiec był świadkiem dramatycznych wydarzeń podczas II wojny światowej. Przejmująca historia, zapamiętana oczami chłopca, skłania do zadumy i wdzięczności, że dane nam jest żyć w innych, spokojniejszych czasach…

Przed nami kolejny intensywny, interesujący miesiąc. Korzystajmy z uroków przyrody, dbajmy o zdrowie, gdyż nasz organizm w okresie przesilenia wiosennego szczególnie narażony jest na osłabienie (w numerze oczywiście znajdą Państwo kolejne porady naszej redakcyjnej Willmy w Kąciku Zielarskim). Znajdźmy czas na odpoczynek i spotkanie z bliskimi, rozmowę przy herbacie lub grę w planszówki (o tym też piszemy!). Niech to będzie dobry miesiąc.

GMP - marzec 2018 wydanie gazety

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Skomentuj