Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 5 lip, 2018 | komentarze 2

„Mimo upływu tylu lat ciągle chce mi się to robić” – nowy trener KS 1920 Mosina

Od niespełna trzech miesięcy KS 1920 Mosina ma nowego trenera – jest nim Włodzimierz Bajer. Rozmawiamy o sytuacji w Klubie, wizji i planach na przyszłość.

Jak trafił Pan do Klubu? Jak to się stało, że został Pan tu trenerem?

W.B.: Z mosińskim Klubem byłem już w przeszłości związany kilka razy. Trenowałem tu seniorskie i juniorskie zespoły. Tak na marginesie, pierwsze kroki w seniorskiej piłce robił, pod moim okiem, aktualny Prezes Klubu, kiedy więc zadzwonił do mnie i powiedział, że potrzebuje pomocy, nie mogłem mu odmówić.

Jak ocenia Pan obecną sytuację zespołu?

W.B.: Sytuacja zespołu na dzień dzisiejszy nie jest zła. Jesteśmy w górnej części tabeli z dużymi szansami na wywalczenie awansu do klasy okręgowej. Jedynie szczupłość naszej kadry może nam to trochę utrudnić.

Jaką ma Pan wizję rozwoju zawodników, w którym kierunku pójdą Pana działania?

W.B.: Najważniejsze w naszej grze jest dobre przygotowanie fizyczne, techniczne i taktyczne drużyny. Miałem na to mało czasu przed rundą rewanżową i teraz próbuję to trochę nadrobić. Głownie pracujemy nad grą kolektywną zakończoną dużą ilością strzałów na bramkę.

Włodzimierz Bajer – trener KS 1920 Mosina

Jakie są według Pana mocne, a jakie słabe strony mosińskiego zespołu?

W.B.: Słabości wynikają z niewystarczającej ilości zawodników. Trzeba poprawić grę w defensywie i skuteczność w ataku. Trochę więcej dyscypliny oraz wiary w wiedzę trenera i uporamy się z tym. Paradoksalnie młodość uważam za mocną stronę zespołu i duże zaangażowanie w treningach.

Jak Pan myśli – co możemy zrobić, żeby przyciągnąć publiczność na trybuny?

W.B.: Na pewno sukcesy są takim motorem napędowym. Trzeba walczyć o awanse do wyższych klas rozgrywkowych, bo za tym idzie efektywna i bardziej widowiskowa gra, a to są elementy które przyciągają kibiców.

Proszę powiedzieć coś o sobie, swoich zainteresowaniach, sukcesach.

W.B.: Piłka nożna to moja pasja i moje życie. Zaczynałem przygodę z piłką, jak większość, jako zawodnik Warta Poznań, Śląsk Wrocław, Moto Jelcz Oława, Admira Teletra Poznań. Później, chcąc pozostać przy piłce, ukończyłem wydział trenerski na AWF w Katowicach (II klasa trenerska) i AWF w Warszawie (I klasa trenerska). Pracowałem i zdobywałem doświadczenie zarówno w klubach pierwszoligowych (Lech P-ń, Olimpia P-ń) jak i na niższym poziomie Jarota Jarocin, Astra Krotoszyn, Obra Mosina, Polonia Środa, Sokół Rakoniewice, Kłos Zaniemyśl i wiele innych. Dumny jestem gdy praca wkładana przeze mnie i zawodników na treningach przynosi efekty na boisku, w czasie meczy. Do sukcesów mogę zaliczyć dwukrotne zdobycia 1 miejsca w Pucharze Deyny i Michałowicza z reprezentacją WZPN, Mistrzostwo Polski Juniorów z Lechem P-ń, Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim z Jarotą Jarocin, wywalczenia awansu z rezerwami Olimpii P-ń do III ligi i oczywiście z Obrą Mosina do Ligi Okręgowej. Jednak największym sukcesem jest dla mnie to, że mimo upływu tylu lat ciągle chce mi się to robić.

Jak widzi Pan zespół za – powiedzmy – pięć lat? W jakim miejscu będzie?

W.B.: Tak daleko nie spoglądam ale myślę, że jeśli poprawi się stan liczebny kadry i zaplecza (juniorzy), ten młody zespół (11 młodzieżowców) wzmocniony kilkoma doświadczonymi piłkarzami jest w stanie zajść wysoko – klasa międzyokręgowa z aspiracjami do IV ligi.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów oraz satysfakcji z obecnej pracy.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Mirek
  poniedziałek, 9 lip, 2018, 15:28:27 |

  Bardzo dobrze, że do pierwszej drużyny wprowadzania są zawodnicy drużyn młodzieżowych. Współpraca wszystkich akademii piłkarskich jest tutaj wskazana, chociaż zdaję sobie sprawę z tego że tutaj pomiędzy tymi akademiami zachodzi konflikt interesu czyli pewnie kasa….

 • kibic
  poniedziałek, 9 lip, 2018, 15:53:13 |

  Zazwyczaj dobre wyniki sportowe wynikają z autentycznego zainteresowania i odpowiedniego dofinansowania przez lokalne władze samorządowe.
  Panu Włodzimierzowi życzę samych sukcesów.

Skomentuj