Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | niedziela, 6 sty, 2019 |

Styczniowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Rozpoczyna się kolejny rok – jesteśmy znowu o rok starsi, o rok bogatsi w doświadczenia, o rok mądrzejsi… I jak co roku mamy plany – stawiamy sobie nowe cele, chcemy realizować kolejne zadania, spełniać marzenia. Niezależnie od Waszych planów, marzeń czy pragnień, życzymy, byście cieszyli się każdym dniem i doceniali wiele dobra, jakie przynosi Wam życie. Na dobry początek roku mamy też lekturę najnowszego wydania gazety.

Dla nas zawsze życie pełne jest niespodzianek i ciekawych zdarzeń. Z pewnością jednym z takich dni była wizyta prezydenta RP, Andrzeja Dudy, w Mosinie. I choć wywołała różne emocje, była pierwszą w historii wizytą prezydenta w naszym mieście. Mieliśmy możliwość nie tylko uczestniczyć w obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości, ale też przy tej okazji – rozmawiać z burmistrzem naszej gminy, mieszkańcami, poczuć klimat powstania dzięki wspaniale zorganizowanej scenerii i doskonale przygotowanej oprawie. W numerze przedstawiamy relację z tego wydarzenia, a także przemówienie prezydenta podczas jego wizyty w Mosinie.

Ciekawym doświadczeniem było dla nas uczestniczenie w XVI Gminnym Przeglądzie Jasełek w Mosińskim Ośrodku Kultury. Wciąż nabywamy doświadczenia w relacjonowaniu wydarzeń za pośrednictwem naszego radia (o tym za chwilę), a tym razem mieliśmy trudne zadanie prowadzenia transmisji na żywo dla naszych mieszkańców. Okazało się to nie takie proste jak myśleliśmy, ale doświadczenie było piękne i niezwykle cenne. Poza tym, spędziliśmy w MOK dwa wspaniałe dni, które pozwoliły nam poczuć klimat zbliżających się świąt i podziwiać występy młodych artystów. Przedstawiamy krótką relację z tego wydarzenia chcąc przekazać Wam, drodzy Czytelnicy, atmosferę tego spotkania i już teraz zaprosić do uczestnictwa w nim za rok.

Jest też słówko o naszej nowej działalności, jaką jest Radio Mosińsko-Puszczykowsko-Lubońskie. Nawiązawszy współpracę z redaktor naczelną internetowej gazety e-lubon.pl postanowiliśmy poszerzyć nasz zasięg o ten właśnie region, a ponieważ stawiamy pierwsze kroki jako radiowcy, powiększamy też nasz redakcyjny zespół. Audycje nagrywamy i przekazujemy je Wam za pośrednictwem naszej strony internetowej, mamy jednak nadzieję, że niebawem usłyszycie nas na żywo i będziecie mogli na bieżąco włączać się do dyskusji. Uczymy się i rozwijamy dla Was :) Pomysłów nam nie brakuje, a Nowy Rok jest przecież po to, by realizować plany i marzenia :)

To nie wszystko. Nawiązaliśmy współpracę z grupą energicznych, pełnych zapału do działania młodych ludzi, którzy postanowili stworzyć stowarzyszenie, dzięki któremu będą mogli skuteczniej i lepiej działać w naszym regionie. Mowa o SPA – Stowarzyszeniu Pozytywni Aktywni. Nazwa budzi tak pozytywne skojarzenia jak i ich założenia – ma być aktywnie, pozytywnie, z pasją! Zapraszamy do śledzenia bieżących wydarzeń – stowarzyszenie przygotowuje niespodziankę, o której więcej usłyszycie już niebawem…

I na koniec coś dla miłośników dwóch kółek – w Mosinie powstał amatorski klub kolarski Vezuvio Team. Skupia on w sobie kolarzy – amatorów z naszego regionu, którzy postanowili propagować kolarstwo górskie, a przy tym – realizować inicjatywy pożyteczne dla mieszkańców. A druga ciekawostka to szkolenia rowerowe, realizowane przez FTI Cycling, dotyczące serwisu roweru, podstaw anatomii i fizjologii w ujęciu jazdy na rowerze. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do lektury artykułów, fani kolarstwa z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, pięknych chwil w ten noworoczny, zimowy czas i dobrej lektury najnowszego wydania gazety. Dziękujemy, że kolejny rok jesteście z nami!

Wydanie Styczeń 2019 - Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Wydanie Styczeń 2019 – Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

 

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj