T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | poniedziałek, 10 cze, 2019 | 1 Komentarz

Uwaga! Nadciąga fala upałów

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozpoczynający się tydzień będzie kontynuacją gorącego czerwca i zapowiada się naprawdę upalnie. Temperatura sięgnie nawet 34°C.

Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia o upałach

Miejscami występować będą także burze, które mogą być gwałtowne. Sprawcą tego będzie powietrze zwrotnikowe, napływające do nas z południa. Już dzisiaj w większości kraju temperatura powietrza wyniesie od 27°C do 31°C.

Kolejne dni przyniosą upał już właściwie nad całym krajem, temperatura powietrza miejscami może osiągać 32°C, 34°C. Chwilowym wytchnieniem może być czwartek, ale ochłodzenie, które wtedy wystąpi, będzie ledwie kilkustopniowe. Warto również podkreślić, że będą takie noce, kiedy temperatura powietrza nie spadnie poniżej 20°C. Po nieco chłodniejszym czwartku, w piątek najprawdopodobniej czeka nas ponowny, silny napływ powietrza zwrotnikowego i znaczny upał. Niezbyt silne ochłodzenie nastąpi dopiero w niedzielę.

Prognoza 10-dniowa - Mosina

Prognoza 10-dniowa – Mosina źródło: foreca.pl

Upałowi dość często towarzyszą również burze. Tak też będzie w tym tygodniu. Już dzisiaj wieczorem oraz w nocy gwałtowne burze, miejscami bardzo gwałtowne, występować będą na północnym zachodzie Polski. Burzom towarzyszyć będą silne porywy wiatru, opady gradu oraz ulewny deszcz. ( ⏩ http://pogodynka.pl/prognozaburz/). Na pozostałym obszarze czeka nas sucha i słoneczna pogoda.

upał - ostrzeżenie pogodowe - jak przetrwać upały

upał – ostrzeżenie pogodowe – jak przetrwać upały

źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • anonimka
    wtorek, 11 cze, 2019, 13:18:59 |

    Biorąc pod uwagę pogodę nie opłaca się na dzień dzisiejszy wyjeżdżać do „ciepłych” krajów. :)

Skomentuj