Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | wtorek, 2 cze, 2020 |

80 nowych komputerów do zdalnego nauczania w gminie Mosina.

W ramach projektu  „Zdalna Szkoła Plus – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” gmina Mosina pozyskała łącznie 205 tys. złotych, za które zakupiono łącznie 80 komputerów dla szkół.

To już kolejna umowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Sprzęt ma pomóc dzieciom w zdalnej nauce. Pozyskanie środków poprzedziła analiza sytuacji w szkołach w naszej gminie. Dzięki temu ustalono liczbę uczniów i nauczycieli, którym brakuje sprzętu do e-nauczania.

Komputery dostała m.in. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie. 

Herb Mosiny

Przypomnijmy, że od 25 marca nauczyciele kształcą dzieci na odległość realizując tzw. nauczanie zdalne. Jak podaje portal LIBRUS, 1/3 rodziców boryka się z problemem dostępności sprzętu. Często jeden komputer musi być dzielony między dziećmi (w badaniu wzięło udział prawie 21 tys. rodziców). – Nauczanie zdalne zdaniem 53% rodziców jest realizowane ze wszystkich przedmiotów. Natomiast 4% rodziców informuje, że kształcenie na odległość nie jest realizowane w szkołach, do których uczęszczają ich dzieci. 9% rodziców twierdzi, iż nauczanie zdalne obejmuje mniej niż połowę przedmiotów.- Czytamy w raporcie z przeprowadzonego przez portal LIBRUS badania.

Jadłodzielnia Mosina z okazji Dnia Dziecka zaoferowała bezpłatny serwis komputerowy dla dzieci z naszej gminy. Wygląda na to, że uczniowie w Mosinie sprzęt do nauki mają zapewniony. Trzymamy kciuki za dobre stopnie na koniec roku!

e-nauczanie

Skomentuj