Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 20 paź, 2020 | komentarze 3

Koronawirus w Przedszkolu nr 3 Integracyjnym w Mosinie

Kolejne ognisko koronawirusa w gminie Mosina. U jednego z podopiecznych Przedszkola nr 3 Integracyjnego przy ulicy Topolowej w Mosinie wykryto obecność wirusa COVID-19. Pomieszczenia placówki są obecnie dezynfekowane. Działania prowadzi Ochotnicza Straż Pożarna w Mosinie.

Wskutek wykrycia koronawirusa wszystkie osoby, które miały kontakt z dzieckiem zostaną poddane kwarantannie. – Zgodnie ze wskazaniami służb sanitarnych wszystkie dzieci z grupy przedszkolnej, w której przebywało dziecko z dodatnim wynikiem testu, a także osoby wspólnie z nimi zamieszkujące, poddani zostają kwarantannie. Na kwarantannie do 30 października 2020 r. będą przebywali również opiekunowie zajmujący się dzieckiem w przedszkolu – informuje burmistrz Przemysław Mieloch.

– Według zaleceń sanepidu dzieci z grupy II wraz z opiekunami i specjalistami przebywają na kwarantannie pozostałe grupy I, III, IV oraz pozostali pracownicy pracują – podaje w komunikacie dyrektor przedszkola Elżbieta Jędrowiak.

Niestety nie jest to pierwszy przypadek koronawirusa w placówce oświatowej na terenie gminy Mosina. Wcześniej wirusa wykryto w mosińskim żłobku, w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w Zakładzie Usług Komunalnych. – Cały czas monitorujemy pracę szkół, przedszkoli, Mosińskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, Mosińskiej Biblioteki Publicznej, Galerii Sztuki, gminnych spółek komunalnych i innych miejsc użyteczności publicznej. W przypadku wystąpienia zagrożenia, funkcjonowanie tych placówek będzie odbywało się w oparciu o decyzje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu – dodaje burmistrz.

przedszkole topolowa

Budynek Przedszkola nr 3 Integracyjnego w Mosinie


Zrozumieć COVID-19. Opracowanie zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN

Liczący 70 stron dokument „Zrozumieć COVID-19” przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.

Dokument jest dostępny bezpłatnie online na stronie Polskiej Akademii Nauk.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Krzysztof
  wtorek, 20 paź, 2020, 23:20:14 |

  Ten przykład doskonale obrazuje sytuację w Polsce i nie tylko. Dziecko mogło zarazić innego ucznia czy nauczyciela z którym przebywało to całkiem logiczne ale przecież ten nauczyciel mógł się zarazić i przez ten czas przenieść wirusa na kolejne osoby i tak dalej. To obrazuje cały tragizm tej nierównej walki: wirus kontra człowiek. Niby niegroźny wirus, taki jak grypa ale przez łatwość zarażenia powoduje, że wszystkie szpitale jednoimienne już niedlugo będą przepełnione.

  • JWB
   wtorek, 20 paź, 2020, 23:28:55 |

   Własnie to co najgorsze jest w tym wirusie, to to, że ludzie zarażają, a nie mają nawet objawów. W ten sposób łatwo zbagatelizować „całą tą niby plandemię”. Przez to jest ona obecnie nie do zatrzymania i to jest najgorsze.

 • Szerlok
  wtorek, 20 paź, 2020, 23:47:28 |

  Ognisko koronawirusa? Jedna osoba to już ognisko? Clickbait

Skomentuj