Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | sobota, 14 mar, 2020 | komentarze 2

Koronawirus w Puszczykowie. Nie będzie postępowania prokuratury.

Wczoraj informowaliśmy o zainteresowaniu prokuratury szpitalem w Puszczykowie. Śledczy poprosili o dokumentację medyczną dotyczącą przyjęcia zarażonej koronawirusem. Śledztwa nie będzie z powodu niewiarygodności przekazanych informacji.

Szpitale w Puszczykowie i w Poznaniu nie dopełniły obowiązków?

We wtorek na portalu epoznan.pl ukazał się list pracowników puszczykowskiego szpitala, w którym sugerują niedopełnienie obowiązków przez placówkę. W liście pojawiły się również insynuacje, że szpital im. Strusia w Poznaniu, gdzie znajduje się oddział zakaźny, odmówił przyjęcia pacjentki. 57-letnia kobieta zmarła w czwartek i wtedy prokuratura poinformowała o prośbie do obu szpitali o wydanie dokumentacji medycznej.

Dzisiaj jednak już wiadomo, że śledztwa w sprawie śmierci zarażonej koronawirusem kobiety nie będzie – Decyzja ta została podjęta w wyniku analizy złożonego zawiadomienia opartego na informacjach, którym nie można przypisać cechy wiarygodności, co jest niezbędne do wszczęcia i prowadzenia postępowania karnego – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zaważyła wiarygodność informacji

Prokuratura odmowę wszczęcia śledztwa tłumaczy niewiarygodnością informacji. – W środkach masowego przekazu w związku z epidemią koronawirusa pojawia się wiele emocjonalnych, niesprawdzonych i zdarza się też, że nieprawdziwych informacji. Wynikają one bądź to z powodowanej zrozumiałymi emocjami błędnej oceny zdarzeń, bądź czasem, niestety, z rozmyślnego działania obliczonego na wywołanie sensacji. Szereg takich informacji pojawia się zwłaszcza w internecie. Nie mogą one stanowić przesłanki do podejmowania czynności procesowych przez prokuraturę – czytamy dalej w komunikacie.

O tym, jak się bronić przez falą fałszywych informacji związanych z koronawirusem i nie tylko piszemy tutaj

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  niedziela, 15 mar, 2020, 22:10:29 |

  U jednej z pielęgniarek oddziału internistycznego Szpitala w Puszczykowie, która opiekowała się bezpośrednio zmarłą pacjentką i przebywała w kwarantannie domowej testy potwierdziły zakażenie koronawirusem.

  C

 • Gość
  poniedziałek, 16 mar, 2020, 4:35:23 |

  I dobrze, że nie ma śledztwa. Niech pracują teraz a nie że mają jeszcze prokuraturę na glowie.

Skomentuj