Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Wojtek Pierzchalski | piątek, 13 mar, 2020 | komentarze 3

Szpital w Puszczykowie. Będzie śledztwo prokuratury po śmierci pacjentki z Czapur?

Prokuratura poprosiła szpital w Puszczykowie i szpital im. Strusia w Poznaniu o dokumentację medyczną. Chodzi o przypadek kobiety zarażonej koronawirusem, która do puszczykowskiego szpitala trafiła w zeszły piątek.

57-letnia kobieta na oddział zakaźny w Poznaniu została przewieziona w niedzielę, a w poniedziałek potwierdzono, że jest zarażona koronawirusem. W czwartek wiceprezydent Poznania – Jędrzej Solarski poinformował o śmierci pacjentki.

We wtorek portal epoznan.pl opublikował list od jednego z pracowników puszczykowskiego szpitala, gdzie kobieta przebywała od piątki do niedzieli. Członek personelu informuje w nim, jakoby w placówkach w Puszczykowie i Poznaniu doszło do niedopełnienia obowiązków. Pisze w nim, że kobieta przed tym, jak trafiła na oddział w Puszczykowie, miała zgłosić się do szpitala zakaźnego na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, ale została z niego odesłana. Listem zainteresowała się już prokuratura, która poprosiła obie placówki o wydanie dokumentacji medycznej związanej z przyjęciem kobiety zarażonej koronawirusem. Po zbadaniu dokumentacji, prokuratura podejmie decyzje, czy wszczyna śledztwo.

– Decyzję podjęto w związku z publikacją listu. Teraz będziemy zapoznawać się z treścią dokumentacji. Dopiero po jej analizie zostaną podjęte ewentualne decyzje dotyczące dalszych kroków – przekazał portalowi epoznan prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej.

Szpital w Puszczykowie

Szpital w Puszczykowie

Wasze komentarze (3)

 • Tomasz
  piątek, 13 mar, 2020, 12:33:40 |

  Miałem okazję być na sorze w Puszczykowie, więc nie dziwi mnie że wreszcie prokuratura zajmie się tym szpitalem

  • Polak Mały
   piątek, 13 mar, 2020, 13:23:34 |

   Tak – kolejny, który zgłosił się na SOR z bólem pleców a później ma pretensje, że musiał czekać w kolejce… Jaki pacjent taki szpital, jaki obywatel taki prezydent…

   • Gefir
    sobota, 14 mar, 2020, 0:10:13 |

    Jak zwykle z miedzianym czołem przyszedłeś pouczać nas malutkich.Jesteś w czołówce walczących o miano „wielkiego wezyra”

Skomentuj