Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 13 paź, 2020 |

Podróże dalekie i bliskie w radiowym poniedziałku

Wakacje się skończyły, a pandemia daje ponownie o sobie znać. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby planować kolejne wyjazdy i wyprawy. Tematem przewodnim radiowego poniedziałku są tym razem – podróże, zarówno te dalekie, jak i te bliskie.

Kiedyś, w dawnych czasach, przemierzały go karawany kupców przewożące bursztyn znad morza Bałtyckiego do imperium rzymskiego, nad morze Adriatyckie. Z tego powodu szlak ten został nazwany bursztynowym. Dzisiaj można przemierzyć go rowerem i tak się składa, że przebiega on przez Mosinę, Puszczykowo i Luboń. O swojej samotnej, rowerowej wyprawie, szlakiem EuroVelo nr 9 zwanym bursztynowym, opowiedziała mieszkanka Mosiny – Katarzyna Fiszer-Syk.

Audycja rowerowa - Kasia

Katarzyna Fiszer-Syk wraz ze swoim jednośladem w redakcji GMP

Rozmawiając o podróżach nie sposób pominąć Muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie. Tutaj podróżami zajmuje się już trzecie pokolenie, opiekunów tego miejsca. O swoich wyprawach samochodowych po różnych kontynentach opowiedział Paweł Arkady Fidler. Wiele z tych podróży odbył fiatem 126p, zwanym potocznie maluchem. Jedna z ostatnich jego wypraw polegała na przejechaniu całej Afryki autem elektrycznym. Ten pionierski wyczyn opisał w swojej książce „Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę”.

Paweł Arkady Fidler we wnętrzu puszczykowskiej piramidy

Zasłuchany faraon

Radiowy poniedziałek 12.10.2020

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj