Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Ewa Kazimierska | piątek, 14 lut, 2020 | komentarze 2

Próba Mikrofonu, zespół ,,the OLD BAND”

Już od pewnego czasu chcieliśmy aby nasze radioMPL wypełniło się muzyką i powoli, małymi krokami zaczynamy realizować nasz plan. W naszych głowach zrodził się  pomysł na ,,Próbę mikrofonu” czyli projekt, dzięki któremu nasi Słuchacze mogą poczuć niepowtarzalny klimat jaki panuje na próbach zespołów.Drugi odcinek to spotkanie z zespołem the OLD BAND. Wybraliśmy się do nich w zimny, styczniowy wieczór, ale swoim graniem i poczuciem humoru skutecznie ogrzali atmosferę. Udowodnili, że grać można w każdym wieku. Metryka nie ma znaczenia, jeżeli się spełniasz i lubisz to, co robisz. Mała, ale przytulna salka na obrzeżach Poznania to miejsce gdzie się spotykają, aby wspólnie grać. Maskujące siatki i cała masa porozstawianych instrumentów stworzyły niepowtarzalny klimat.

The Old Band

Liderem zespołu jest Wojtek, który na gitarze gra od 40 lat. Zdobyte podczas udziału w wielu projektach doświadczenie zaowocowało pomysłem na the OLD BAND, w którym jest gitarzystą, kompozytorem i autorem niektórych tekstów. Na gitarze basowej gra Szymon. Jego przygoda z tym instrumentem zaczęła się w okolicach 2000roku. Od tego czasu przeszedł przez wiele muzycznych projektów. Od poezji śpiewanej po ciężki metal. Jego zespół Rusty Spoon zajął II miejsce w przeglądzie kapel we Wrocławiu i wydał amatorsko album. Zaś z zespołem Freud Theory zagrał kilka koncertów przed takimi zespołami jak Costerkeller i KAT. Jednak największy sukces odniósł z poznańską kapelą All in Roli, z którym doszedł do półfinałów Must be The Music. Był prezesem stowarzyszenia Środa Rock Festival i organizował z nim festiwal o tej samej nazwie w swoim rodzinnym mieście- Środzie Wielkopolskiej. Na perkusji szaleje Marian, który zaczął grać w wieku 5 lat. Debiutując w zespole ,,LILIPUT”. W 1969 powstał  zespół ,,Śmigielanie 69”, którego był członkiem. Nie pozostawił muzyki nawet będąc zawodowym żołnierzem. Podczas pracy w wojsku grał w zespole PRO FORMA. Później związał się z the OLD BAND i tak został do dzisiaj, tworząc aranże perkusyjne do wszystkich utworów. Muzyka była od zawsze również w życiu Sebastiana, który dopełnia zespół swoimi gitarowymi dźwiękami. Grać nauczył go ojciec, a największą radość dają mu występy na żywo.Na koniec zostawiłam wisienkę na torcie jaką jest wokalistka Zuza. Śpiewa od 2004 roku, kiedy to zaczęła występować w utworzonym przez Pawła Krawczonka zespole ,,New Voice”. Miała także okazję zaśpiewać z Dżemem i Afrikiem Simonem. Ognista burza loków i piękny głos dodają wyrazistego charakteru kapeli.

The Old Band

Wojtek- lider zespołu

The Old Band

Marian-perkusja, Sebastian-gitara, Zuza-wokal

Posłuchajcie jak zagrali dla nas na swojej próbie!

Radio MPL – Ewa Kazimierska

Wideo: montaż i nagrania – Piotr Selke

Realizacja dźwięku/mix/mastering – Patryk Wiliński (Fervor Studio)

Grafika: Kamil Wachowiak ( Kometa Tattoo Shop)

Radio MPL - logo

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  piątek, 14 lut, 2020, 21:01:48 |

  Super muzyka. Dzisiaj odstawiłem w kąt nawet moje seriale.
  Trzymajcie tak dalej!

 • Magda
  poniedziałek, 17 lut, 2020, 10:31:49 |

  Czekam na następne próby mikrofonu.

Skomentuj