Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 27 kwi, 2020 |

Próba Mikrofonu. Schlafrock

W kolejnym odcinku Próby Mikrofonu przedstawiamy Wam zespół Schlafrock. 

Na początku marca, kiedy jeszcze wszystko toczyło się u nas normalnym trybem, pojechaliśmy na ich próbę. Jest to zespół wywodzący się z Poznania, grający rock w połączeniu z metalem i hip hopowym wokalem. Ich początki sięgają roku 2013. Właśnie wtedy grupa znajomych zaczęła wspólnie grać dzięki inicjatywie Kamila, który jako jedyny pozostał w zespole do teraz. W 2017 roku Schlafrock przyjął formę jaką ma do dzisiaj. W kwietniu 2018 roku powstała ich debiutancka EPka. W tą piękną, słoneczną niedzielę, na swojej próbie zarazili nas dobrym humorem i energią. O tym co robią opowiadają z pasją. Żyją muzyką, a efekty tego możecie zobaczyć w najnowszym  nagraniu Próby Mikrofonu.

zespół Schlafrock

Od lewej: Cezary, Sławomir, Kamil, Marcin i Kacper

Kim są członkowie zespołu?

Kamil „Vento” Nowak, gitara: Jego przygoda z muzyką zaczęła się w 2010 roku, wtedy dostał od rodziców swoją pierwszą gitarę elektryczną i mały wzmacniacz. Pierwsze miesiące gry były typowe- nauka akordów, tłumienie strun i inne podstawy. Później przyszedł czas na pierwsze utwory. Metallica, Iron Maiden, Deep Purple oraz inne klasyki rocka i metalu.  – Jednym z pierwszych, całych utworów, który umiałem grać cały i to nawet z solówką był ,,Autystyczny” Luxtorpedy. Ten kawałek ma już 9 lat…- Mówi nam o swoich początkach Kamil. W 2013 roku po raz pierwszy zaprosił znajomych do wspólnego grania. Był to szkolny projekt. Przełom nastąpił pod koniec roku, gdy do ich sali prób w Centrum Kultury w Suchym Lesie przyszła pani Dyrektor owego ośrodka i zaproponowała im występ na koncercie WOŚP. To właśnie wtedy Kamil oficjalnie założył zespół Schlafrock. Poza zespołem realizuje nagrania we własnym studio. – To mocno poszerza moje horyzonty muzyczne, gdyż zdarzało mi się poza rockiem, realizować nagrania hip-hopowe, rapowe, nagrywać wokalistki pop, czy instrumentalistów różnych gatunków.Osobiście poza graniem rocka, bardzo często gram i komponuje na pianinie oraz od czasu do czasu zdarza mi się skomponować muzykę orkiestrową. – Z pasją tłumaczy nam Kamil.

Kamil "Vento" Nowak

Kamil „Vento” Nowak- lider zespołu.

Kacper Drzewiczewski „Kac3.14”, wokal: Miłość do muzyki zaszczepił w nim ojciec, fan metalu i rocka. Od słuchania takich zespołów jak Metallica był już mały krok do kupna pierwszej gitary. Jako nastolatek grał w zespołach coverowych, na gitarze i perkusji. Potrafił chwycić również za bas. W tym samym czasie zaczynał też swoją przygodę z rapem. W końcu koleżanka poleciła go jako basistę do Schlafrocka. – Tam przez pewien czas byłem instrumentalistą, aż do momentu w którym stwierdziliśmy, że połączymy moje dwie zajawki i dorwałem się do mikrofonu. Od tamtego czasu nawijam w Schlafrock’u, a dodatkowo komponuję rapowe instrumentale.- Mówi Kacper.

wokalista Kacper Drzewiczewski

Wokalista Kacper Drzewiczewski

Marcin „Marjan” Kasperski, perkusja: Muzyką zainteresował się w liceum, kiedy to trafił do klasy, w której było kilka osób grających na różnych instrumentach. W myśl powiedzenia ,,z kim przystajesz, taki się stajesz” chciał nauczyć się grać. Zaczął od jedynego instrumentu, jaki posiadał w domu- był to akordeon. Marcin jest leworęczny, dlatego przyciski i klawisze tego instrumentu stanowiły dla niego podwójne wyzwanie. Próbował także grać na gitarze, jednak nie był przekonany do zakupu instrumentu dla leworęcznych. W końcu jeden z jego znajomych zaproponował mu grę na perkusji. Od razu to poczuł. Pierwszy zespół założyli ze znajomymi w liceum. Było kilka koncertów, a próby nagrywali ma mikrofon od słuchawek obudowany poduszkami, żeby uniknąć przesteru na wejściu. Radzili sobie jak mogli. Przez ten etap przewinęło się wiele osób, ale nikt nie zagrzał miejsca na stałe. Po 3 latach ciągłych zmian i braku efektów Marcin postanowił dołączyć do istniejącego już składu. W internetowych ogłoszeniach znalazł Schlafrock i tak został z nimi do dzisiaj.

Sławomir „Kilaman” Kliemann,gitara: Związany z muzyką od zawsze, jednak za początek swojej drogi uważa moment, w którym dostał od brata pierwszą gitarę. -Może nie powinienem, ale przyznam, że nie rzadko uciekałem z zajęć lekcyjnych by tylko wrócić do swojego pokoju, nastroić wiosło i studiować kolejne riffy moich ulubionych zespołów. Podobny stan utrzymuje się do dziś. Wciąż mam apetyt na… więcej. Cały czas chcę się uczyć czegoś nowego, grać rzeczy jakich jeszcze wczoraj nie umiałem. Robię to z ogromną przyjemnością i tak zostanie już na zawsze.- mówi Sławomir.

Cezary ”Belson” Pukownik, bas: Pochodzi z Torunia, do Poznania przyjechał w 2016 roku. Interesuje się muzyką, jej produkcją, elektroniką i informatyką. Hobbistycznie buduje własne efekty gitarowe i małe wzmacniacze. Przygodę z muzyką na poważnie zaczął w liceum, kiedy nauczył się grać na pianinie. Później była gitara i pierwsze występy na koncertach. Cezary po przyjeździe do Poznania, tworzył piosenki w domowym studiu, ale brakowało mu wspólnego grania w zespole. W 2017 roku poznał ekipę ze Schlafrock’a. Był to moment, kiedy akurat pracowali nad nową płytą i potrzebowali basisty. Tak gra z nimi do dzisiaj.

schlafrock

Już od pewnego czasu chcieliśmy aby nasze radioMPL wypełniło się muzyką i powoli, małymi krokami zaczynamy realizować nasz plan. W naszych głowach zrodził się  pomysł na ,,Próbę mikrofonu” czyli projekt, dzięki któremu nasi Słuchacze mogą poczuć niepowtarzalny klimat jaki panuje na próbach zespołów.

Próba Mikrofonu:

Ewa Kazimierska

Piotr Selke

Realizacja dźwięku/mix/mastering – Patryk Wiliński (Fervor Studio)

Grafika: Kamil Wachowiak, Wujek Tattoo

Radio MPL - logo

Skomentuj