Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 25 cze, 2021 | komentarze 4

Pijani nastolatkowie na placu zabaw w Krośnie, lądował śmigłowiec LPR

W czwartek w godzinach popołudniowych miała miejsce akcja służb w okolicy placu zabaw w Krośnie.

– Dwa wozy strażackie, policja i helikopter przy ul. Krosińskiej – informują nas mieszkańcy.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane w związku z zatruciem nastolatki. – Została zabrana do szpitala w Poznaniu – przekazuje nam Justyna Sochacka, rzeczniczka prasowa LPR.

Szczegóły zdarzenia przekazuje nam wielkopolska policja:

– Policja otrzymała zgłoszenie, że we wskazanym miejscu w Krośnie znajduje się grupa nieletnich, spożywających alkohol. Na widok radiowozu, dzieci zaczęły uciekać – relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Jedna z dziewczyn nie była w stanie uciekać z powodu zatrucia alkoholem. Policjanci, ze względu na jej stan, udzielili dziewczynie pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Dziewczyna trafiła do szpitala w Poznaniu, nie mamy informacji, by jej życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

– Po udzieleniu pomocy, funkcjonariusze udali się w kierunku, w którym pobiegli pozostali nastolatkowie. Po chwili odnaleźli czterech chłopców i dziewczynę. Wszyscy zostali przewiezieni do komisariatu policji w Mosinie, skąd zostali odebrani przez rodziców – dodaje podinsp. Iwona Liszczyńska. – U wszystkich nieletnich badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w organizmie, dodatkowo jeden z nastolatków miał przy sobie środki odurzające. Sprawą zajmie się sąd rodzinny – kończy podinsp. Iwona Liszczyńska.

LPR - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe; źródło: lpr.com.pl

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Ewa
  piątek, 25 cze, 2021, 16:04:59 |

  Bydło na placu zabaw, to nie tylko domena Krosna,w Czapurach jest podobnie.

 • ssw
  piątek, 25 cze, 2021, 16:51:30 |

  bezstresowe wychowanie gówniarzy

 • Ewa
  piątek, 25 cze, 2021, 20:56:28 |

  Dodam jeszcze, że często po libacjach, zostają butelki, niestety, nierzadko potłuczone. Strach tam z dzieckiem iść.

 • Z krosna
  sobota, 26 cze, 2021, 11:38:20 |

  Bezstresowe wychowanie dzieci mamy to co mamy. Cudowne bombelki. Zastanawia mnie tylko po co dyspozytor do pijanych nastolatków wysyła śmigłowiec i strażaków? Rozumiem Policję, ale ratowników?! Szkoda pieniędzy. W tym czasie ktoś mógł naprawdę pomocy potrzebować, jakiś wypadek samochodowy.

Skomentuj