Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 9 lut, 2022 | komentarzy 97

Nieistniejąca pływalnia kosztowała już ponad 1 milion złotych

Co jakiś czas Czytelnicy pytają nas, na jakim aktualnie etapie jest sztandarowa inwestycja mosińskiego magistratu, czyli budowa pływalni miejskiej. Co bardziej dociekliwi mieszkańcy, chcą wiedzieć też, czy spółka „Park Strzelnica”, która zarządza pływalnią dalej otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenia. Publikujemy odpowiedzi na pytania, jakie zadaliśmy prezesowi zarządu spółki – Włodzimierzowi Koralewskiemu oraz przekazujemy aktualne dane na temat postępu prac (a raczej ich braku) w budowie tej głośnej i kontrowersyjnej inwestycji-widmo.

„Budowa” basenu-widmo

Pod artykułem dotyczącym nagród dla pracowników mosińskiego samorządu, na portalu internetowym gazety rozgorzała dyskusja na temat budowy pływalni. Niektórzy biorący w niej udział sugerowali, że upłynął już termin obowiązywania pozwolenia na budowę. Jak komentowali „wystarczy jedna wpiska do dziennika budowy i pozwolenie leci na kolejne 3 lata”. Wątpliwości rozwiał radny Jan Marciniak, który 18 stycznia, podczas Komisji Inwestycji i Mienia Komunalnego zadał w tej sprawie pytania władzom gminy.

– Przed upływem obowiązywania pozwolenia na budowę, wytyczono budynek basenu, wpisując tą czynność do dziennika budowy. Tym sposobem, jak poinformował zastępca burmistrza Tomasz Łukowiak, przedłużono decyzję o 3 lata – relacjonuje radny Jan Marciniak.

Mieszkańcy mogą zadawać sobie teraz pytanie –  jakiej budowy? W końcu, gdy spojrzeć na teren, na którym zlokalizowana miała być pływalnia, nadal jest pusty, i nic nie wskazuje na to, żeby miała tam miejsce jakakolwiek budowa.  Tutaj również z odpowiedzią śpieszy mosiński radny.  – Przed wyborami 2018 wykarczowano na tym terenie dziko rosnące krzewy i niezbyt wysokie drzewa. Miało to sprawiać wrażenie, że przystąpiono do budowy – skomentował Jan Marciniak, przewodniczący Komisji Inwestycji i Mienia Komunalnego.

Finansowanie, wynagrodzenia i koszty. Ponad 1 milion zł z kieszeni podatników

Do dzisiaj nie jest znany termin ukończenia budowy pływalni i oddania jej do użytku mieszkańcom, ponieważ spółka „Park Strzelnica” w dalszym ciągu nie posiada jakichkolwiek źródeł finansowania. Nie przeszkadza to w poborze sowitych pensji przez osoby zarządzające spółką. O ich wysokość zapytaliśmy Urząd Miejski w Mosinie oraz zarząd spółki. Po równo dwóch tygodniach oczekiwania, otrzymaliśmy odpowiedź od prezesa.

– Koszt funkcjonowania Zarządu spółki Park Strzelnica sp. z o.o. od momentu jego powołania na dzień 30.11.2021 wyniósł 467 250,44 zł, w tym wynagrodzenia 331 393,07 zł [nie wliczając danych za grudzień 2021 i styczeń 2022 – przyp.red] – poinformował Włodzimierz Koralewski, prezes zarządu spółki.

– Miesięczne wynagrodzenie Zarządu wynosi 12 330,58 zł brutto. Miesięczne wynagrodzenie członków Rady Nadzorczej wynosi 4 183,58 zł brutto. Zarząd, Wspólnicy ani Rada Nadzorcza nie otrzymywała żadnych innych wynagrodzeń, w tym również premii. Poza wyżej wymienionymi kwotami spółka nie generowała żadnych innych kosztów – dodaje prezes.- Przez „zarząd” należy rozumieć jako ogół czynności i wydatków związanych z prowadzeniem spraw spółki, co należy jednocześnie odróżnić od Zarządu jako organu spółki i tegoż kosztów – zaznacza prezes.

– W zakresie finansowania i rozpoczęcia budowy pływalni informuję, że wobec braku akceptacji przez Radę Miejską w Mosinie przedstawianych jej przez Wspólnika [Burmistrz  – przyp. red.] propozycji finansowania budowy pływalni, spółka nie posiada aktualnie żadnych źródeł finansowania budowy pływalni. Rozpoczęcie budowy może nastąpić wówczas, kiedy zapewnione zostaną odpowiednie środki na wykonanie zadania – kończy Włodzimierz Koralewski.

Wynagrodzenie zarządu to nie wszystkie wydatki, jakie poniesiono na nieistniejącą pływalnię. Do kosztów trzeba doliczyć m.in wycinkę drzew na działce, na której miałaby powstać pływalnia. Kosztowało to gminę 23 452 zł. Samorząd wyłożył także 6 150 zł na konsultacje dotyczące przygotowania dokumentacji do przetargu na projekt basenu.

Sam projekt pływalni, jeszcze zanim powołana została spółka, kosztował podatników prawie ćwierć miliona złotych, dokładnie 246 tys. zł. Do tych kosztów należy także doliczyć kwotę 300 tysięcy złotych podatku, który zapłaciła gmina od 4-milionowego aportu wniesionego do spółki „Park Strzelnica”. Utworzenie spółki, której zadaniem jest budowa, a później zarządzanie basenem, kosztowało mieszkańców 30 043 zł. Gmina zapłaciła jeszcze 617 zł, by zarejestrować spółkę w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Łącznie nieistniejąca mosińska pływalnia kosztowała mieszkańców już 1 073 512 złotych (w rzeczywistości kwota ta jest jeszcze wyższa, gdyż nie obejmuje pensji zarządu za grudzień i styczeń). Jak zapewniają władze gminy, spółka nadal będzie działać.

Budowa pływalni miała być sfinansowana ze środków rządowych, a konkretnie Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 22,5 miliona złotych, co stanowiłoby 90% całości kosztów inwestycji. W grudniu okazało się, że z Funduszu finansowego ze środków na przeciwdziałanie pandemii Covid-19, Mosina na basen nie dostanie ani złotówki. Burmistrz jednak zapowiedział, że się „nie podda” i gmina złoży wniosek o pożyczkę w ramach programu Jessica 2 (więcej tutaj). To finansowanie również nie doszło do skutku.

Zmniejszenie kapitału spółki. Oby czy na pewno?

Rada miejska w marcu ur. podjęła uchwały o zmniejszeniu kapitału spółki Park Strzelnica – fundusze miały trafić z powrotem do budżetu gminy i być wykorzystane na inwestycje w Mosinie.. Jak się jednak okazuje, sytuacja była odwrotna, bo samorząd do spółki wpompował kolejne środki –  100 tysięcy złotych więcej. O przelewach na konto „Parku Strzelnica” nic nie wiedzieli radni ani mieszkańcy. 2 czerwca odbyło się nieoficjalne spotkanie radnych z burmistrzem Przemysławem Mielochem w tej sprawie. Jak mówili nam obecni na spotkaniu radni, burmistrz nie umiał wtedy wytłumaczyć, dlaczego nie wspomniał o zwiększeniu kapitału spółki. 

W tej niewiedzy radni trwają także 4 marca, kiedy na sesji, niemal jednogłośnie, przyjmują uchwały o obniżeniu kapitału spółki z 3,7 miliona złotych do niespełna 750 tys. zł i połączeniu jej z Zakładem Usług Komunalnych. Na sesji, ze strony burmistrza, radni nie usłyszeli informacji o tych działaniach.
– Głosując nad tymi uchwałami, nie wiedzieliśmy o fakcie podwyższenia kapitału – burmistrz nam nic o tym nie powiedział ani w czasie prac na komisji, ani na sesji rady – mówiła nam radna Elżbieta Jarecka.

Działka na której ma powstać pływalnia w Mosinie

Działka  przeznaczona przez gminę pod budowę pływalni miejskiej (archiwum)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (97)

 • karp
  środa, 9 lut, 2022, 13:40:23 |

  O fakcie nie wykonywania uchwał RM powinien zostać poinformowany Wojewoda,nawet jeśli to nie przyniesie żadnego rezultatu.Burmistrz trochę wytrącił radnym broń z ręki, bo po pół roku nie wykonywania uchwały Rady, przedłożył własną i dalej nic nie robi.W razie czego może się tłumaczyć przed Wojewodą, że wykazał inicjatywę,
  Przydałby się wywiad z dwoma słynnymi pływakami.Gdzie plumkają zimą?

 • Poncjusz
  środa, 9 lut, 2022, 14:15:49 |

  Zamiast basenu to niech kaznodzieja wybuduje hurtownię Amantadyny.

 • Tiku
  środa, 9 lut, 2022, 14:47:22 |

  Utrzymywanie zarządu, prezesa i rady nadzorczej w sytuacji, gdy nic się nie dzieje i raczej w najbliższym czasie nic się nie wydarzy (w kwestii budowy basenu) jest działaniem na szkodę gminy. Jest wiele dziedzin, w których te pieniądze są bardziej potrzebne. Niegospodarność, to łagodne określenie na obecny stan rzeczy. Szkoda.

 • orient
  środa, 9 lut, 2022, 15:28:53 |

  Niezrealizowane inwestycje, wyrzucone w błoto pieniądze na wszystkie projekty, które nigdy nie opuściły szuflad. Zawłaszczone pieniądze z targowiska, zawyżone wynagrodzenia dla przewodniczących, leśne wodociągi, przekręty w zuk, niezasłużone premie, niepotrzebny drugi urząd, park nad kanałem czyli kolejna bańka za płot. Gdyby to wszystko podliczyć to byłaby dopiero kwota. Myślę że jakby wziąć to wszystko pod uwagę to można byłoby metro w Mosinie wybudować. A burmistrz w tym czasie pisze listy w sprawie szczepień… Chyba pomylił się z powołaniem, albo celowo działa w kierunku wyniszczenia tej gminy. Bo niegospodarność to mało powiedziane. Jedyne co działa pod jego kierownictwem tego człowieka to dział promocji. Żeby jeszcze do tego ludzi zmanipulować jak to u nas niby dobrze. I co zrobić? Na horyzoncie nie ma nawet ratunku.

 • Mosinianin
  środa, 9 lut, 2022, 15:34:48 |

  Wyrób burmistrzopodobny na taczkę, jak długo jeszcze ten człowiek będzie nas kompromitował ??????

 • Walonki
  środa, 9 lut, 2022, 15:45:21 |

  Nie narzekajcie. Gdyby basen był kosztowałoby nas pare baniek więcej. A tak tylko milion z ogonkiem. To nawet duża oszczędność utrzymywanie zarządu basenu bez basenu. Wyobraźcie sobie co by się działo jakby basen zaistniał, jakie koszty by szły. A tak jak jest, jest ok. To duża oszczędność dla gminy. Można za te oszczędności wybudować więcej chodników.

  • Gość
   środa, 9 lut, 2022, 15:48:36 |

   Fucha prezesa i członków rady nadzorczej to wymarzona praca. Nic nie robisz cały dzień, a kasa płynie pełnym strumieniem. I to jeszcze praca na lata. Jak wybudują pływalnie to będzie dopiero problem, będzie trzeba zacząć pracować. Ale to się wtedy da komuś innemu, a znajomego gdzieś indziej wyśle.

 • Gość
  środa, 9 lut, 2022, 16:49:37 |

  O..o..to.to..jakie były kryteria wyboru na członków rady nadzorczej ? Takie by jeden z nich mógł śmigać swoją granatową Toyotą RAV 4 ? Facet importowany z Pomorza ? O co w tym wszystkim chodzi ??

  • Gość
   środa, 9 lut, 2022, 17:16:41 |

   W tym wszystkim chodzi o nasze bejmy. Tutaj oszczędzamy by władza oddała je swoim protegowanym.

 • anty-foliarz
  środa, 9 lut, 2022, 18:17:46 |

  Nie wiem czy Szanowni Mieszkańcy mają świadomość co poza urzędem wyrabia nasz ukochany burmistrzunio. Wypływa na szerokie oceany głupoty, gdy w tym samym czasie Mosina idzie na dno. Proszę obejrzeć film od 43 minuty, chyba, że ktoś ma duże pokłady cierpliwości i nerwy ze stali:
  http://www.pjj.tv/video/koniec-pandemii-1/
  Doborowe towarzystwo z Janem Pospieszalskim w roli głównej.

  • Gość
   środa, 9 lut, 2022, 18:25:21 |

   Splendoru to im raczej nie przybędzie. Chyba naprawdę nikt normalny się tam nie zgłaszał. Strzał w kolano dla szurów.

  • anty-foliarz
   środa, 9 lut, 2022, 18:25:46 |

   Dodam tylko, że ta konferencja była we Wrocławiu. Po choinkę on tam jechał? Jego miejsce to Mosina i tu ma rozwiązywać nasze problemy, a nie szlajać się i uczestniczyć w jakiś szopkach.

   • Gość
    środa, 9 lut, 2022, 18:27:46 |

    Jeśli ten burmistrz tyle wypocin wysyła do ministerstw to nie dziwię się, że tu nic się nie dzieje. Na pierdoły ma czas, a to za co naprawdę mu płacimy wygląda jak każdy widzi.

    • Bełt
     czwartek, 10 lut, 2022, 11:36:29 |

     I ta laurka Pospieszalskiego na początku… Upadek. Upadek samorządu, godności, męskości. Porzygałem się

 • Gość
  środa, 9 lut, 2022, 21:44:13 |

  1 000 000 za nieistniejący basen to wcale nie jest drogo.

  • Gość
   czwartek, 10 lut, 2022, 11:23:41 |

   Na koniec kadencji tego samorządu będzie tylko 2 000 000.
   Ma panisko gest za nasze podatki.

 • Mosinianka
  środa, 9 lut, 2022, 23:51:14 |

  Ewidentne działanie na szkodę gminy i jej mieszkańców.

  • Gość
   czwartek, 10 lut, 2022, 0:11:20 |

   W Polsce mamy teraz demokraturę, w Mosinie: mielokraturę.

 • Antoni
  czwartek, 10 lut, 2022, 9:56:52 |

  Winowajcami tego stanu jest burmistrz i część radnych, która głosowała za utworzeniem spółki. Część tych radnych jest już po przeciwnej stronie, gdy zorientowali się, co narobili. Nazwiska są znane, proszę je upublicznić szanowna redakcjo!

 • Płotka
  czwartek, 10 lut, 2022, 10:05:07 |

  @Antoni- gdyby to byli ludzie honorowi, to złożyliby mandat.Co ich tak trzyma ? Dieta i tytuł radnego, czują się w ten sposób dowartościowani.Bez diety i funkcji niewiele znaczą.Z politowaniem patrzę i słucham ich sesyjnych wynurzeń.

 • Walonki
  czwartek, 10 lut, 2022, 12:16:00 |

  Nas basen kosztował narazie 1 000 000 zł, a ciekawe ile miasto Poznań zapłaciło i dokłada za Termy maltańskie. Mogłoby się okazać, że z chęcią by się zamienili problemami. Dlatego należy uznać że 1 000 000 zł nie wyszło najgorzej, A jakby spółka stanęła na wysokości zadania i się sama rozwiązała to można by powiedzieć że Burmistrz wyjdzie z basenu z twarzą i klasą .

 • karp
  czwartek, 10 lut, 2022, 13:11:40 |

  Płotko,istotnie coś było nie tak z uchwałą budżetową na 2022 rok.Badanie uchwały zakończyło się wskazaniem
  z terminem usunięcia 8 marca i terminem badania 9 marca.

  • Płotka
   czwartek, 10 lut, 2022, 19:46:24 |

   Poczekamy na uchwałę RIO. Tymczasem widzę jak rozwija się konflikt między Burmistrzem a Komendantem Gminnym OSP. Spotkanie w Radzewicach z udziałem posła Bartłomieja i deklaracja Burmistrza że znajdzie tyle pieniędzy ile potrzeba na zakup ciężkiego samochodu pożarniczego i jeszcze więcej. Komendant wydaje opinię ( załączona do materiałów z posiedzenia dzisiejszej Komisji Finansów – sprawy bieżące) w której wybija z głowy strażakom z Radzewic zakup takiego samochodu ponieważ nie mają odpowiedniego garażu. Przy okazji zarzuca im niedbałość o obecnie eksploatowany samochód. Komendant Kołodziejczak nie był w Radzewicach co tylko świadczy o iskrzeniu na linii Burmistrz i chyba OSP Radzewice. Burmistrz Mieloch przytulił się do strażaków z Radzewic bo nie już do kogo. Obiecuje złote góry ale budowy większego garażu już nie. Kolejna gminna komedia.Ni ma to jak w Straży, ognia ni ma w d… parzy !
   Dzisiejsze posiedzenie Komisji Finansów a właściwie wyniki głosowań pokazują, że Klub OdNowa jest związkiem wolnomyślicieli.

   • karp
    czwartek, 10 lut, 2022, 20:00:33 |

    Ja nie wiem,czy w przypadku wskazania,RIO podejmuje uchwałę. Nie sądzę by ktoś spytał o to na Komisji, bo sprawa zmian w budżecie zajęła w/g e-sesji 3 minuty.
    Błąd nawet jeśli niewielki,to pewnie został przeniesiony do projektu,który omawiali radni.

    • Płotka
     czwartek, 10 lut, 2022, 21:34:42 |

     Będzie uchwała, bo wypowiada się organ kolegialny.Szczegóły zawiera art.12 ustawy o RIO

   • gosc
    czwartek, 10 lut, 2022, 20:55:31 |

    a skąd wiesz, że nie był w radzewicach Płotko? słaby z Ciebie Czapurski obserwator

    • Płotka
     czwartek, 10 lut, 2022, 21:12:41 |

     Czytam relację ze spotkania napisaną przez panią red. Joannę Nowaczyk i nie ma tam nic o obecności gminnego komendanta. Jeżeli był a nie wspomniano o nim to jeszcze gorzej.

     • gosc
      czwartek, 10 lut, 2022, 21:32:11 |

      opieraj się na relacjach pani JN a daleko zajedziesz… :)

     • Płotka
      czwartek, 10 lut, 2022, 21:44:27 |

      Jak znasz fakty to napisz. Ja Tobie podałem źródło w którym stoi czarno na białym. Jeżeli było inaczej to napisz. Może komendant był za drzwiami i dlatego nie został wymieniony ?

 • karp
  czwartek, 10 lut, 2022, 13:37:22 |

  Okazuje się, że wasz burmistrz pisze nie tylko do Premiera.Pisze do Ministra Finansów,Ministra Zdrowia.
  Do kogo nie pisze?

 • Płotka
  czwartek, 10 lut, 2022, 14:01:45 |

  Myślę, że pozostał Przewodniczący Episkopatu Polski.

 • karp
  czwartek, 10 lut, 2022, 14:52:16 |

  Nie doceniasz go,tam pewnie też pisał.Na sesjach odbija co prawda wszystkie pytania, ale dźwiga na barkach odpowiedzialność za kraj.Ubezpieczenia od odczynów poszczepiennych i takie tam, to jego koniki.Wąska specjalizacja-covid 19.Obserwuję niepokojące objawy u pacjenta już od uroczystego pobrania wymazu i ściągnięcia karetki do UM Mosina.Rząd powinien zlecić badania „Wpływ pobrania wymazu na funkcjonowanie półkul mózgowych.”

 • Płotka
  czwartek, 10 lut, 2022, 16:00:40 |

  Jeżeli mandat burmistrz wygasa w razie orzeczenia całkowitej niezdolności do pracy to należałoby się zastanowić czy Rada Miejska nie mogłaby zlecić przeprowadzenia badania na okoliczność zdolności do pracy.

 • Ewa
  czwartek, 10 lut, 2022, 16:33:26 |

  Każdy kolejny dzień urzędowania tego osobnika, to wymierne szkody dla gminy. Długo jeszcze ??????

 • Płotka
  czwartek, 10 lut, 2022, 17:12:25 |

  @Ewa – do kolejnych wyborów Przemysław Mieloch będzie zasiadał w fotelu burmistrza to ja @Płotka Tobie mówię !

 • Gość
  czwartek, 10 lut, 2022, 21:41:10 |

  Ja kibicuję burmistrzowi żeby basen wybudował. Jeżdżenie na Termy albo AWF jest męczące. Może te początki nie są najlepsze ale ostatecznie jak basen wybuduje to ludzie my zapomną. Jak powiada towarzysz Miler: ,, nieważne jak się rozpoczyna ważne jak się kończy”.

 • karp
  czwartek, 10 lut, 2022, 21:53:32 |

  Kto bogatemu zabroni wybudować prywatny basen.
  Strata Tarnowskich Term za 2020 rok to ok.4.5 mln złotych.

 • Nurek z Glinianek
  czwartek, 10 lut, 2022, 22:33:14 |

  Moja propozycja jest taka. Kto ma czas niech napisze donos do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
  Skoro basen jest w budowie to dlaczego plac budowy nie jest zabezpieczony płotem? No i gdzie są paliki, które wyznaczaj budynek skoro tak twierdzi prezes? Mandat za brak płotu oraz postępowanie wyjaśniające w sprawie fałszowania dokumentów dziennika budowy. Wpis nie licuje z rzeczywistością. Dobrej nocy oszuści z Parku Strzelnica.

 • Płotka
  czwartek, 10 lut, 2022, 22:38:31 |

  Tej misji obiecał się podjąć radny Marciniak.

  • Gość
   piątek, 11 lut, 2022, 9:09:46 |

   Hipotetycznie,co by zrobił ze spółką basenową radny Marciniak gdyby dzisiaj był burmistrzem?

   • gosc
    piątek, 11 lut, 2022, 11:24:55 |

    Gdyby ktoś był racjonalny, to w środku pandemii nie powoływałby prezesa dla spółki!

  • Jan Marciniak
   piątek, 11 lut, 2022, 10:07:12 |

   Na tym etapie, 26 stycznia wystąpiłem do burmistrza, aby zgodnie z art. 41 ust.4 i art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy – Prawo budowlane, odpowiedział: 1/ czy wystosowano do Powiatowego INB Zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót; 2/ czy zawiadomiono projektanta; 3/czy ustanowiono kierownika budowy i inspektora nadzoru.
   Odpowiedź z 8 lutego: cyt. Gmina wystąpiła do Powiatowego INB ze zgłoszeniem rozpoczęcia robót; projektant nie został poinformowany w związku z brakiem zabezpieczenia środków w budżecie; wykonano pomiary geodezyjne i wytyczono teren budowy; kierownika budowy został ustanowiony.
   Na posiedzenie Komisji Inwestycji i Mienia Komunalnego poproszę o przedstawienie Zgłoszenia, dziennika budowy oraz kto został kierownikiem budowy, czy została z nim podpisana umowa, z której będą wynikały terminy oraz koszt z tym związany.

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 10:58:42 |

  To jakiś piskorz będzie się wił,by odpowiedzieć tak by nic nie powiedzieć. Żółtą tablicę ustawili?
  Pani Kaptur swą ostatnią interpelację, jako radna,złożyła w sprawie bajzlu w rejestrze zarządzeń.
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/wnioski-zapytania-i-interpelacje-radnych/kadencja-2018-2023.html?pid=18774
  Tymczasem w najlepsze trwa tworzenie nowych dziur.
  Ja jestem fanem zarządzenia 9/2022,które składa się
  głównie z pana Jakuba.Wytworzył i wprowadził pan Jakub.
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/burmistrz/rejestr-zarzadzen/zarzdzenia-2022.html?pid=18854

 • Walonki
  piątek, 11 lut, 2022, 11:17:56 |

  Radny Marciniak w tym pojedynku tymi pytaniami położył chyba na Łopatki burmistrza, ale czy Burmistrz mu się wyślizgnie. Zawsze może mu założyć podwójnego Nelsona dla pewności. A wydawało się że to nie ta waga.

  • Płotka
   piątek, 11 lut, 2022, 11:45:57 |

   Burmistrz 9 lutego br. udzielił bardzo skąpej odpowiedzi radnemu Marciniakowi.
   Byłbym rad gdyby radny Marciniak zwrócił się bezpośrednio do PINB z pytaniem, czy a jeżeli tak to kiedy, wpłynęło zawiadomienie o rozpoczęciu budowy basenu. Nos @Płotki wyczuwa jakiś smród.

   • Jan Marciniak
    piątek, 11 lut, 2022, 12:20:04 |

    W pierwsze kolejności pytam burmistrza. W drugiej, jeśli będzie taka potrzeba, spytam PINB.

 • Gość
  piątek, 11 lut, 2022, 11:29:03 |

  Należy współczuć Mecenasom obsługującym burmistrza którzy będą się musieli teraz dwoić i troić aby zaspokoić ciekawość radnego Marciniaka. Ciekawe jak z tego wybrną. Jeszcze miałbym im radzić to najlepiej zamieść temat pod dywan i zmilczeć przez parę miesięcy a potem zapomnieć. Nie odpowiadać w żadnym calu, zasłonić się przepisami KSH dotyczącymi tajemnic spółki i niech sobie idą ze skargą choćby do WSA. Do wyborów samorządowych raczej dociągną bez rozstrzygnięcia.

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 12:18:00 |

  To co czuje nos Płotki nie pochodzi z Lubonia,ale ja też to czuję.Czy został zgłoszony zamiar budowy do Starostwa?Na Komisji można spytać czy powinien zostać dokonany.
  https://www.bip.powiat.poznan.pl/1399,ab-08-pb-2-dokonanie-zgloszenia-zamiaru-wykonania-obiektow-budowlanych-lub-robot-budowlanych-niewymagajacych-pozwolenia-na-budowe

 • Gość
  piątek, 11 lut, 2022, 12:39:41 |

  @karp i plotka to małe i słabe rybki. Zdaje się że nawet dziecko się ich nie boi .

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 12:56:18 |

  Z art.45 Prawa budowlanego wynika,że dziennik budowy
  musi być ostemplowany przed rozpoczęciem robót.
  Z art.44.4 wynika,że „4. Inwestor jest obowiązany zawiadomić organ nadzoru budowlanego oraz
  projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, dla których wymagane jest uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, dokonanie zgłoszenia budowy, o której
  mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1–4, lub dokonanie zgłoszenia instalowania, o którym mowa
  w art. 29 ust. 3 pkt 3 lit. d.”
  Dalej z art.93 wynika mi,że kto tego nie robi podlega karze grzywny.

 • Gość
  piątek, 11 lut, 2022, 13:16:47 |

  @karp, udowodniłeś że umiesz czytać. No i co dalej? Niemoc i bezradność prawda. Wiem jak się czujesz.

  • Gość
   piątek, 11 lut, 2022, 13:55:26 |

   Aluzja do Prawa i Sprawiedliwości?

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 13:26:26 |

  Mnie wystarczy, że umiem czytać,bo na Ziemi już nas takich niewielu.
  Pytanie:Czy budowa basenu w Mosinie ma kierownika?.
  Ja powątpiewam w to czy bez zgłoszenia zamiaru budowy, pozwolenie na budowę może się przedłużyć. Raczej wygasło z mocy prawa.
  Gość nie zabroni mi tak myśleć, a jeśli sam myśli, to niech uzasadni dlaczego myśli inaczej.

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 14:34:55 |

  Ktoś się denerwuje i dobrze.
  Tak sobie głośno myślę, kto zlecił i zapłacił za prace ,które rzekomo wpisano do dziennika budowy.Gmina czy spółka basenowa? Pozwolenie na budowę uzyskała gmina.Później powołała spółkę do budowy. Czy w takiej sytuacji nie powinno nastąpić przeniesienie pozwolenia na budowę na spółkę

 • Gość
  piątek, 11 lut, 2022, 14:48:00 |

  @karp, nic nie zrozumiałeś.
  Cyferki, literki, znaki interpunkcyjne, symbole, kogo to obchodzi?

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 15:05:14 |

  Mnie interesuje.
  Zrozumiałem, że kogoś to denerwuje.Kogoś z urzędu,prezesa, lamusów z RN?
  Radny Marciniak będzie pytał burmistrza.Mam nadzieję,że nie tego głównego,który jest właściwy w sprawach amantadyny i konferencji we Wrocławiu.

  • Tonę w basenie na swej ulicy
   piątek, 11 lut, 2022, 18:59:38 |

   @moze warto spytać głównego burmistrza od inwestycji i planowania. Ma też w swoim CV bycie radnym. To poważny bagaż doświadczeń.

   • gosc
    piątek, 11 lut, 2022, 19:03:28 |

    I do tego prowadził aptekę!

   • Jan Marciniak
    piątek, 11 lut, 2022, 19:30:07 |

    Odpowiedzieć otrzymałem od Zastępcy Burmistrza Tomasza Łukowiaka i do niego zwróciłem się o jej uzupełnienie.

 • Walonki
  piątek, 11 lut, 2022, 20:26:58 |

  Powiedział co wiedział.

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 22:11:00 |

  Jeszcze raz odpowiedź burmistrza Łukowiaka.
  http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/odpowiedzi/odpowiedz_608-2022.pdf
  Czy można coś zgłosić i jednocześnie tego czegoś nie ma w rejestrze zgłoszeń?
  https://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/

 • Płotka
  piątek, 11 lut, 2022, 22:22:32 |

  Zamiast pisma do burmistrza Łukowiaka, zalecałbym radnemu Marciniakowi aby sam lub w towarzystwie innego radnego, udał się do Urzędu Miejskiego w Mosinie i zażądał okazania interesujących go dokumentów . Na kontrolę radnego pozwala przepis art.24 ust.2 ustawy o samorządzie gminnym. Byłoby szybko i bez domysłów.
  Jak mówił mi często mój śp. Szef: weź ich do galopu i rozbierz do gaci, to się dowiesz wszystkiego. Nie musiałem rozbierać , spodnie ściągali sami !

 • Walonki
  piątek, 11 lut, 2022, 22:36:29 |

  A ja myślałem że nik Płotka to rodzaj żeński, tymczasem ktoś rodzaju męskiego mówi o sobie w rodzaju żeńskim. Czyli do południa rodzaj żeński a po południu męski albo odwrotnie albo jeszcze inaczej.
  Poza tym radny Marcinem to wytrawny radny i doskonale wie co ma robić, nie potrzebuję takich labilnych doradców.

 • Walonki
  piątek, 11 lut, 2022, 22:37:26 |

  Karpiowi odpowiadam, że można.

 • karp
  piątek, 11 lut, 2022, 23:03:54 |

  Można bo…?

 • Płotka
  sobota, 12 lut, 2022, 15:33:07 |

  @karp – musisz uzbroić się w cierpliwość. @Walonka nie może skontaktować się ze swoim mentorem aby usłyszeć co ma odpowiedzieć.

 • Walonki
  sobota, 12 lut, 2022, 15:45:01 |

  @Płotka ty masz także problem z odróżnieniem liczby pojedynczej od mnogiej.

  O możliwości intelektualne @karpia się nie martw. On wie, gdzie w poniedziałek od rana zadzwonić i sprawdzić u źródeł. Karp nie potrzebuje podania wprost do rączki.

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 18:55:04 |

  Płotko, o 15.33 musiałeś mieć zły moment.Ja nie noszę walonek i nie widzę zWiązka między moimi wpisami i walonkowymi.Nie mam wpływu na to co ktoś pisze, poza swoimi wpisami. Tak w ogóle to nie widzę sensu dyskusji o karpiach i płotkach.Dyskutujmy o konkretnym
  sprawach.

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 19:20:14 |

  Po krótkim namyśle wybaczam Płotce ten wpis.
  Rozumiem,że atmosfera w Czapurach jest napięta, bo nie wiadomo na kogo spadnie gniew pana Pyzy.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/czapury-izabella-lukomska-pyzalska-okradziona-z-dwoch-luksusowych-aut/wwk730k
  Ja mogę tylko zapewnić że:
  https://www.youtube.com/watch?v=PL5rmmpiHp8
  Dobrze ubezpieczone były?

 • Walonki
  sobota, 12 lut, 2022, 19:23:27 |

  Ktoś was umiejętnie prowadzi na sznurku. To nawet zabawne.

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 20:06:45 |

  Do czego, do tych samochodów?
  Bądź łaskaw zwiększyć ilość liter we wpisie,to się dowiem kto i dlaczego.

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 20:39:24 |

  Kto zapewni pomoc poszkodowanym? Jeśli nie gmina, to przynajmniej Waldemar Empatyczny powinien zapewnić auta zastępcze, lub komunikację zastępczą w ramach współpracy z ZUK/PUK na podstawie art. 24 f usg.

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 21:10:51 |

  Jeśli redakcja GMP pozwoli,to chciałbym zaapelować do obywateli złodziei o zwrot mienia obywatela Pyzy do jutra 9.00. Nie może być w naszym kraju tak, że nawet złodzieje nie mają zasad etyki i okradają swoich.

 • Walonki
  sobota, 12 lut, 2022, 21:15:28 |

  @karp już późno, wycisz się i uspokój. Po co te nerwy. Zaparz sobie melisy. Można kupić w żabce. Uspokaja. To przecież zabawa, gra. Idź w ślady Plotki. Ona potrafiła się wyciszyć. Nie potrzebnie na nią nakrzyczałeś. To nie było miłe. Mogła się dziewczyna obrazić.

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 22:16:47 |

  @Walonki, lub koledzy.Oddajcie mienie panu Pyzie, pókim dobry.Jak mniemam nikt nie chce mieć aorty przegryzionej przez karpia. Przy okazji chciałbym zauważyć, że komisariat w Mosinie jest pewnie dzisiaj w stanie najwyższej gotowości. Jeśli nic się nie zmieniło od 2 lat, kiedy Luboń i Mosina miały w nocy jeden radiowóz, to spodziewam się, że w najbliższych tygodniach złodzieje będą kraść w Luboniu.

 • Walonki
  sobota, 12 lut, 2022, 22:27:50 |

  @karp, chciałbym przypomnieć, że piszemy na temat artykułu ,, nieistniejąca pływalnia i coś tam coś tam”.
  A Ty ciągle o tym Luboniu …

 • karp
  sobota, 12 lut, 2022, 23:03:16 |

  Nie widzisz zWiazka?W Luboniu pływalnia też nie istnieje i do jej nieistnienia nie dopłacamy nawet złotówki. Chyba jednak w Luboniu jest lepiej, bo jak komuś ukradną samochód,to Translub go podwiezie na komisariat i skóry za to nie zedrze.W prasie poznańskiej o tym nie piszą więc ewentualna kwota odkupu jest mniejsza.Niezależnie od tego, mienie pana Pyzy trzeba oddać.

 • karp
  niedziela, 13 lut, 2022, 10:22:23 |

  Każdy mieszkaniec gminy Mosina brał udział w tworzeniu majątku pana Pyzy,od kiedy pani Springer zaczęła handlować łąkami budowlanymi.Jest to więc mienie prawie publiczne.Dzisiejsi złodzieje są:”Bez serc, bez ducha, — to szkieletów ludy!” i nie patrzą co kradną .
  https://wolnelektury.pl/media/book/txt/oda-do-mlodosci.txt
  Widzę tu miejsce na koncert operetkowy, połączony ze zbiórką na rzecz poszkodowanych.

 • karp
  poniedziałek, 14 lut, 2022, 16:41:31 |

  Na e-sesji są dokumenty związane z wpisem do dziennika budowy.Kierownikiem budowy jest prezes Włodzimierz Koralewski.
  https://mosina.esesja.pl/zalaczniki/167975/materialy-dotyczace-punktu-nr-4_1612998.pdf

  • Jacek
   poniedziałek, 14 lut, 2022, 18:07:08 |

   Można być jednocześnie prezesem i kierownikiem budowy? I to pływalni, która nie istnieje? Czy z tego tytułu prezes też pobiera co miesiąc pensję?

   • Płotka
    poniedziałek, 14 lut, 2022, 18:20:39 |

    Kierownik budowy powinien być nadzorowany. Kto go będzie nadzorował ?Kto będzie inspektorem nadzoru z ramienia inwestora ? Inspektor nadzoru będący pracownikiem Spółki będzie nadzorował kierownika budowy będącego Prezesem.
    To jest zarządzanie w mosińskim stylu. Cały tabun nieudaczników i kolesi !

  • Gość
   poniedziałek, 14 lut, 2022, 18:07:42 |

   Teraz czekamy na harmonogram budowy.

  • Jan Marciniak
   poniedziałek, 14 lut, 2022, 21:50:55 |

   Deklarowałem,że prześlę odpowiedź burmistrza ze skanami wnioskowanych dokumentów, a @karp mnie uprzedził.

   • karp
    poniedziałek, 14 lut, 2022, 22:06:20 |

    Sorry.Dziś zadał pan wiele celnych pytań.Nie wiadomo jednak czy urodzą się odpowiedzi i w jakim terminie nastąpi poród. Wolałbym, żeby jeśli chodzi o rejestr umów, pan burmistrz nie wysługiwał się już tymi biednymi hakerami,bo jak długo można odcinać kupony od ich działalności?To jest wyłącznie kwestia decyzji i już jutro rejestr mógłby się pojawić, gdyby taka była wola władcy. O co chodzi z tymi decyzjami podatkowymi? Nie dostajecie ich w zamkniętych kopertach?

    • Płotka
     poniedziałek, 14 lut, 2022, 22:13:07 |

     Jaka była odpowiedź w sprawie decyzji podatkowych ?

     • Jan Marciniak
      poniedziałek, 14 lut, 2022, 22:15:27 |

      Standardowa – ustosunkują się na piśmie.

    • Jan Marciniak
     poniedziałek, 14 lut, 2022, 22:14:15 |

     Nie.Decyzja(bez koperty) jest tak złożona, że u góry, po prawej strony widnieje imię i nazwisko podatnika, jego adres, a po lewej organ wydający decyzję(Burmistrz). Pozostałość, a więc sama teść decyzji i wymiar jest niewidoczna, zszyta w dwóch miejscach zszywkami.

     • Płotka
      poniedziałek, 14 lut, 2022, 22:25:16 |

      Zszycie zszywkami to żadne zabezpieczenie, to tak samo jakby spiąć je spinaczem ?

 • ROB
  poniedziałek, 14 lut, 2022, 17:26:15 |

  ALE JAJ Z TYM BASENEM. A KASA LECI ZA NIC NIE ROBIENIE

 • zbychu
  poniedziałek, 14 lut, 2022, 17:30:56 |

  Wojewoda też z Obornik jak prezesik

 • karp
  poniedziałek, 14 lut, 2022, 22:41:02 |

  W Luboniu urzędnicy roznoszą w zamkniętych kopertach.

 • rom
  wtorek, 15 lut, 2022, 14:36:29 |

  Kto to jest pan Wdowicki? członek spółki ? i pan Rafał Ratajczak?

  • Gość
   wtorek, 15 lut, 2022, 16:12:00 |

   Pan AA Wdowicki ma 80 lat i reprezentuje niezbędne doświadczenie przy rychłej budowie basenu.

 • Gość
  sobota, 19 lut, 2022, 10:25:30 |

  Według interii ceny budów wzrosły
  w ciągu ostatniego roku 1.01.2021/1.01 2022 o 14 procent.
  Dotyczy też budowy basenu.

  • orient
   sobota, 19 lut, 2022, 10:52:42 |

   Może trzeba by było podnieść pensje prezesowi i zarządu. W końcu tyle robią, należy się.

  • Płotka
   sobota, 19 lut, 2022, 11:57:05 |

   Optymiści. Koszt budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego według początkowego kosztorysu miał wynieść 200 mln. Obecnie szacuje się na 300 mln a więc wzrost o 50%/ Koszt budowy basenu na dzień dzisiejszy to około 45 mln zł.
   A tak na marginesie: nie czekając na apel Marszałka Województwa Wielkopolskiego o przyłączenie się wielkopolskich samorządów do partycypowania w budowie Muzeum, mosińscy radni powinni przygotować się na udzielenie dotacji na ten cel w wysokości 1 mln. Za dużo ? Jeżeli przepuściliśmy 1 mln zł na basen to możemy pozwolić sobie na przeznaczenie takiej samej kwoty na szczytny cel.

 • Gość
  sobota, 19 lut, 2022, 13:47:02 |

  ***** *** I MIELOCHA

Skomentuj