Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 wrz, 2023 |

Beat Wise zwycięzcą XII Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Gitarowych Mosina 2023

Mosiński Ośrodek Kultury gościł w weekend, 23 września miłośników muzyki i zapalonych fanów rocka podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Gitarowych Mosina 2023. W tegorocznym wydarzeniu brali udział utalentowani muzycy, a poziom konkurencji, według oceny dyrektora Mosińskiego Ośrodka Kultury, Marka Dudka, okazał się być niezwykle wyrównany.

Wydarzenie, które zdobyło już swoją renomę, skupia się na promowaniu amatorskich zespołów, dając im szansę na zaprezentowanie swojego talentu. Organizatorzy koncentrują się na wspieraniu młodych muzyków poniżej trzydziestki. Jak zapewnia Marek Dudek, podczas tegorocznej edycji nie brakowało fascynujących zespołów.

– Stawiamy przede wszystkim na ciekawe, amatorskie zespoły, które mają coś do przekazania słuchaczom. Chcemy, żeby nasza impreza była szansą dla młodych, a mówiąc młodych mam na myśli muzyków przed trzydziestką. I tych ciekawych grup, w tym roku u nas nie brakowało. Proszę mi wierzyć, że jury miało spory ból głowy, by wskazać tych najlepszych – tłumaczy dyrektor MOK.

Jury przeglądu, któremu przewodniczył Piotr Banach, założyciel i były lider grupy Hey, miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych. Ostatecznie główna nagroda trafiła do poznańskiego zespołu Beat Wise, który zafascynował jury swoim „old-schoolowym hip-hopem i grooviącą sekcją instrumentalną”. Ich muzyka, jak sami opisują, łączy różne style, a hip-hop splata się z jazzowymi aranżacjami, tworząc wyjątkowy dźwięk.

Nagrody dla najlepszych instrumentalistów również trafiły w ręce utalentowanych muzyków. Adam Szurek z zespołu Beat Wise odebrał nagrodę dla najlepszego gitarzysty, podczas gdy jego kolega, Daniel Maliszewski, został wyróżniony jako najlepszy perkusista. Michał Stefański z grupy Pere-Lachaise został doceniony jako najlepszy basista, a Dawid Staniek z De Indigo został uznany za najlepszego wokalistę.

Marek Dudek podkreślił również znaczenie zespołu Misscore, który przyjechał spod Opola i zagrał klasyczny, melodyjny rock. Grupa ta otrzymała wyróżnienie od jury i została zaproszona do udziału w festiwalu Rock 'w’ Rock, który odbędzie się na dwóch scenach w Mosinie 7 października. Marek Dudek wyraził przekonanie, że Misscore jest gotowy, aby podbić serca tysięcy fanów na dużych scenach.

XII Ogólnopolski Przegląd Kapel Gitarowych Mosina 2023 potwierdził swoją pozycję jako ważne wydarzenie muzyczne, które wspiera utalentowanych młodych muzyków i promuje różnorodność muzyczną. Mosina pozostaje miejscem, gdzie muzyka łączy pokolenia i inspiruje artystów do tworzenia wyjątkowych dźwięków.

XII Ogólnopolski Przegląd Kapel Gitarowych Mosina

XII Ogólnopolski Przegląd Kapel Gitarowych Mosina; fot. MOK

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj