Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | czwartek, 24 sie, 2023 | komentarze 3

Jak zostać pilotem śmigłowca? Kilka słów o licencji pilota LAPL

Jeśli marzysz o wzbijaniu się w powietrze, z pewnością zastanawiałeś lub zastanawiałaś się, jak zostać pilotem śmigłowca. Z łatwością możesz uzyskać licencję LAPL, która pozwoli Ci na spełnienie tego marzenia. Dowiedz się, jak zdobyć takie uprawnienia oraz co dokładnie będą Ci umożliwiać.

Czym jest licencja pilota LAPL oraz jakie daje uprawnienia?

Aby rozmawiać o licencji pilota LAPL, należy najpierw dokładnie wyjaśnić, na czym ona polega. Według definicji jest to licencja pilota samolotowego, która uprawnia jej posiadacza do przeprowadzania lotów. Jednak nie mogą być one nastawione na zysk pieniężny, który ma na celu osobiste wzbogacenie się.

Wykorzystywany do lotu samolot powinien być jednosilnikowy, tłokowy, a jego masa nie może przekroczyć dokładnie 2000 kg. Natomiast ilość możliwych miejsc na pokładzie nie może być większa niż 4 siedziska.

Co zatem otrzymuje osoba, wraz ze zdobyciem takiej licencji? Uprawnienia do wykonywania lotów międzynarodowych na terenie państw, które należą do Unii Europejskiej. Po wyrobieniu co najmniej 10 godzin samodzielnych lotów, możliwe staje się również przewożenie dodatkowych pasażerów. Jednak cel komercyjny jest w tym przypadku stanowczo zabroniony.

W jaki sposób uzyskać licencję pilota LAPL?

Osoba, która rozważa zrobienie licencji pilota LAPL, musi zastanowić się najpierw, czy spełnia wymagane warunki. Aby rozpocząć szkolenie, trzeba mieć co najmniej 16 lat. Natomiast o wydanie licencji mogą ubiegać się wyłącznie osoby w wieku od 17 lat. Wiąże się to z koniecznością uzyskania pewnej dojrzałości psychicznej.

Przyszły pilot nie może także przyjmować leków, które mogłyby negatywnie wpływać na koncentrację. Obowiązkowe jest również posiadanie dobrego wzroku, który jest gwarancją bezpieczeństwa osobistego, jak i innych osób.

Niewielki helikopter widziany od przodu lecący nad miejską metropolią

Po uzyskaniu orzeczenia lotniczo-lekarskiego szkolenie zazwyczaj może być rozpoczęte. Najpierw odbywa się teoria w systemie stacjonarnym, która trwa co najmniej 100 godzin. Szkolenie obejmuje 12 godzin ogólnych wykładów oraz 88 godzin samodzielnej nauki pod okiem instruktorów. Praktyka składa się z przynajmniej 30 godzin lotów. Na koniec pozostaje zaliczenie egzaminów teoretycznego oraz praktycznego.

Czy warto zdecydować się na licencję pilota LAPL?

Jeśli od zawsze marzysz o tym, aby zostać pilotem, ubieganie się o uzyskanie licencji LAPL jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki temu będziesz mógł albo mogła oglądać zapierające dech w piersiach widoki z nadzwyczajnej i nieosiągalnej dla każdego wysokości i przeżywać kolejne przygody.

Taka licencja jest doskonałym pomysłem dla osób, które są odporne na stres, lecz pragną uzupełnić swoje życie o odrobinę adrenaliny i ryzyka. To niesamowite urozmaicenie nudnego, monotonnego życia. Aby oderwać się od szarej rzeczywistości, wystarczy posiadać dobry wzrok oraz nie chorować przewlekle.

Droga do uzyskania licencji jest niezwykle prosta. Wystarczy odpowiednio zmotywować się do działania, a bez problemu osiągniesz zamierzony cel. Trzeba być wyłącznie cierpliwym i zdeterminowanym, a w bardzo krótkim czasie zobaczysz efekty swojej wielogodzinnej nauki.

Sprawdź pełną ofertę wynajmu śmigłowców na HeliPoland

Helikopter w locie

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (3)

 • Michał
  czwartek, 24 sie, 2023, 17:21:26 |

  Proszę jeszcze napisać ile ta przyjemność kosztuje…

 • Gość
  sobota, 26 sie, 2023, 23:15:01 |

  Dla członków pis zero pesos. Albo sobie wydrukują tyle ile potrzeba.

  1
  1
 • Gość
  środa, 30 sie, 2023, 10:52:03 |

  Gdzie w tym artykule jest jakakolwiek wzmanka o PIS-ie ???
  Lecz sie moze jeszcze to cos da..

Skomentuj