Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 18 cze, 2024 |

Ostrzeżenie IMGW przed gwałtownymi wzrostami stanów rzek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne 1 stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody m.in. w Kanale Mosińskim, Obrze i Warcie.

Ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia zostało wydane w związku z przewidywanymi lokalnymi burzami, które mogą przynieść intensywne i punktowe opady deszczu. Ze względu na swoją gwałtowność, mogą one stanowić zagrożenie hydrologiczne dla mniejszych rzek oraz powodować lokalne podtopienia, szczególnie w obszarach miejskich.

– W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia – brzmi komunikat IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od północy do godziny 6:00 w środę 19 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 70 procent. Obejmuje obszar: Warta środkowa od Rgilewki do Prosny, Powa, Bawół, Wrześnica, Warta środkowa od Prosny do Wełny, Kanał Mosiński, Wełna, Warta środkowa od Wełny do Noteci, Prosna dolna, Noteć górna, Łobżonka, Noteć środkowa, Gwda, Drawa, Noteć dolna, Obra (kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).

Kanał Mosiński - most przy ulicy Niezłomnych w Mosinie

Kanał Mosiński – most przy ulicy Niezłomnych w Mosinie  – Luty 2024 (archiwum)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj