Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 14 cze, 2013 |

W Daszewicach powstanie Zespół Szkół

Od 1 września 2013 r będzie działać Zespół Szkół, a nie jak dotychczas Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Rada podjęła uchwałę w tej sprawie podczas sesji 3 czerwca.

Zespół Szkół w Daszewicach

Wcześniej projekt uchwały zyskał pozytywne opinie Kuratora Oświaty oraz Rad Pedagogicznych obu daszewickich szkół. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum zajmują wspólny budynek. Wielu nauczycieli pracuje w obydwu szkołach na zasadzie łączenia etatów.

Utworzenie zespołu szkół pozwoli na zarządzanie pracownikami i mieniem szkolnym przez jednego dyrektora, a nie przez dwóch, jak do tej pory. Ponadto w 2012 roku została oddana do użytku sala gimnastyczna w Daszewicach, dobudowana do budynku szkoły podstawowej i gimnazjum, która stała się kolejną wspólną częścią obu szkół.

Utworzeniem Zespołu Szkół w Daszewicach nie zostaną zakłócone założenia reformy oświatowej, gdyż nie przewiduje się połączenia gimnazjum w Daszewicach ze szkołą ponadgimnazjalną, informuje Urząd Miejski w Mosinie. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.8/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo