Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 18 maj, 2014 |

Rondo jak pinezka

Podczas tegorocznych wakacji na skrzyżowaniu ulic Niezłomnych, Wawrzyniaka i Farbiarskiej powstanie małe rondo typu pinezka.

Skrzyżowanie, na którym zlokalizowane będzie rondo to miejsce, gdzie panuje bardzo duże natężenie ruchu. Każdego dnia przez ten fragment miasta przejeżdżają setki pojazdów. Zastosowanie rozwiązania w postaci ronda porządkuje i uspokaja ruch.

Ronda typu pinezka to małe ronda bardzo popularne w krajach Europy zachodniej. Od dużych, takich jak np. w ciągu Szosy Poznańskiej, różnią się przede wszystkim brakiem zabudowanego, najczęściej zielenią środka. Dzięki temu w razie konieczności bez problemu mogą przez nie przejechać także dłuższe zestawy. Normalnie obowiązuje na nich oczywiście ruch okrężny jak na każdym rondzie. Gmina Mosina rozstrzygnęła już przetarg na wykonanie ronda. Wykonawcą tego zadania będzie mosińska firma Trans Bau Project. Wykonawca ma 60 dni na realizację inwestycji. (red.)

tu powstanie małe rondo typu pinezka w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj