T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Czytelnicy GMP | niedziela, 18 maj, 2014 | 1 Komentarz

DNI MOSINY 2014

Tegoroczne obchody dni miasta organizatorzy zaplanowali na 24 i 25 maja i  tradycyjnie zapraszają do czynnego uczestnictwa. Święto Gminy Mosina zostanie zainaugurowane uroczystą sesją Rady Miejskiej z nadaniem Medali Rzeczypospolitej Mosińskiej w dniu 23 maja. Przygotowano również szereg ciekawych zdarzeń artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i sportowych, na które zapraszamy w różnych miejscach gminy ze szczególnym uwzględnieniem plenerowej estrady na placu 20 Października.

Na scenie wystąpią między innymi Jacek Stachursky z zespołem, Eleni z zespołem, Saszan oraz wielu innych interesujących wykonawców. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert i musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w ramach obchodów święta Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi. Wśród form rekreacyjnych i sportowych zapraszamy do udziału w licznych turniejach oraz biegu „Elegant na Piątkę”.

Szczegóły programu na plakatach, stronach internetowych: www.mosina.pl, www.osirmosina.pl, www.kultura.gmina.pl

Serdecznie zapraszamy. (mok)

Dni Mosiny 2014

Dni Mosiny 2014

Zaproszenie specjalne od młodzieży

Młodzież z projektu Literackie Ty Ta Te zaprosiła ciekawych gości po to, abyś mógł posłuchać ich w niepowtarzalnym i jedynym czytaniu fragmentów polskiej literatury.
Zwróć uwagę na naszą propozycję i w sobotę, 24 maja zajrzyj do mosińskiej biblioteki. Będzie tu  w godz.10.00, 10.30 Magdalena Pocgaj, która przybliży postać Wincentego Różańskiego, naszego lokalnego, znanego w świecie, ale mało w samej Mosinie, poety. W godzinach od 15.00 do 15.30 Marek Fiedler, podróżnik i człowiek o wielkim sercu przeczyta fragmenty opowiadań Janusza Korczaka.
Wielkie fanfary z orkiestrą i wojskiem zakończy podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 sam arcybiskup Stanisław Gądecki krótkim kazaniem Piotra Skargi, a  proboszcz Edward Majka przypieczętuje wierszem o Ojczyźnie.

Od 18.00 – 19.30, co pół godziny w restauracji „Nad Starą Piwnicą”, Mikołaja Reja prezentował będzie Aleksander Machalica.
Jeśli niedosyt kulturalnych wrażeń będzie trawił Twoją duszę sprawdź nasz program na niedzielę (25 maja). Tu czekają Cię również niespodzianki. Pierwszą z nich odkryjesz  w godz. od 12.00 – 12.30 pod wieżą widokową na gliniankach. Tam właśnie Michał Kowalonek z zespołu Myslovitz zmierzy się z „lekcją polskiego”, z „Ferdydurke” W. Gombrowicza.
Jedni lubią szybkie samochody, drudzy spokojną jazdę. Pytanie – dokąd zawiezie Cię Małgorzata Ostrowska, jeśli wsiądziesz do jej autobusu?… Start z przystanku koło dworca w Mosinie. Odjeżdżamy o 14.00.
Jeśli starczy Ci sił przyjdź posłuchać tekstów o miłości, czytać je będzie Natalia Niemen  od 16.00 do 16.30  w restauracji „Nad Starą Piwnicą” przy ul. Poznańskiej.

Na deser, w godz. od 19.00 do 19.30 Rafał Ziemkiewicz wspomni stare „dobre czasy”.

Coś dla dzieci

Tylko w sobotę, 24 maja Danuta Białas, od 14.00 do 15.00 na targowisku  miejskim czytać będzie utwory Juliana Tuwima w happeningu z Przedszkolem nr.4 i Szkołą „Pod Lipami”, natomiast przygodę z Królem Maciusiem I od 10.00  proponuje Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka ul. Kościelna 2.

Szanowni Koledzy i Koleżanki!

Dodatkowo w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Topolowej, 23 maja (piątek) będziemy mieli gościa z Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego w osobie pana Jakuba Beczka. Zapraszamy na specjalne spotkanie z nim, adresowane do wszystkich młodych ludzi w Mosinie. Godzina 15.00.

Dorota Lisiak (Grupa Inicjatywna Baranówko)

dm2014plakat

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Małgosia
    wtorek, 27 maj, 2014, 11:24:22 |

    Sądząc po frekwencji tegoroczne dni mosiny były bardzo udane. Nie doszły mnie też informacje o bijatykach, kradzieżach czy włamaniach- ciekawe, czy taki sam bilans mają służby mundurowe?
    Wg mojej oceny było fajnie; pogoda dopisała, obecność mieszkańców również.
    Do zobaczenia w przyszłym roku.

Skomentuj