Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 24 wrz, 2015 |

Budowa systemu ogrzewania gazem płynnym – zbiorniki własne czy w dzierżawie?

Podstawowym elementem instalacji ogrzewania domu skroplonym gazem płynnym, jest zbiornik, w którym paliwo to będzie przechowywane. Wielolitrażowy zbiornik można ustawić na własnej posesji, w pewnym oddaleniu od domu mieszkalnego. Czy lepiej kupić go na własność, czy wydzierżawić?

Zalety własnych zbiorników

Przy tworzeniu komfortowego, bezpiecznego i stosunkowo niedrogiego systemu ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, warto zwrócić uwagę na skroplony gaz płynny LPG. Do zastosowania go w domu prywatnym w formie paliwa systemu grzewczego, należy umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszkalnego zbiornik na gaz. Przydomowe zbiorniki na gaz płynny są urządzeniami, które wymagają odpowiedniej obsługi.

Uwaga!

Przy nieodpowiedniej eksploatacji i konserwacji zbiorników na skroplony gaz płynny, służący do ogrzewania budynków mieszkalnych lub innych, stwarzają one realne niebezpieczeństwo dla użytkowników i osób przebywających w ich otoczeniu. Dlatego należy skorzystać z profesjonalnej usługi montażu i wymiany zbiorników czy ich uzupełniania, świadczonej przez firmę posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie działalności, np. z usług firmy AmeriGa,s działającej na polskim rynku.

Można między innymi skorzystać z kupowanych na własność zbiorników z gazem płynnym. Firma oferująca takie produkty skupia się na obsłudze przedsprzedażowej i sprzedażowej klienta. Kiedy sprzeda zbiornik z gazem, nie gwarantuje już bezawaryjnego funkcjonowania instalacji. Kupując zbiornik w niskiej cenie musimy mieć też świadomość, że znajdujący się w nim gaz może być niskiej jakości.

Zalety długoterminowej dzierżawy zbiorników

Pojemniki z gazem płynnym niezbędne do zasilania instalacji grzewczej w domach mieszkalnych można wydzierżawić. Nawiązując długofalową współpracę z właścicielem zbiornika korzystamy z najwyższych standardów bezpieczeństwa i korzystnej ceny paliwa. Dzierżawca oferuje długofalową satysfakcję klienta i sprawne funkcjonowanie zbiornika przez cały okres dzierżawy. Jest to konieczne, ponieważ w przeciwnym wypadku klient nie skorzysta z ponownie z usług tego samego dostawcy gazu płynnego. Dodatkowo, wiele firm, w tym AmeriGas, swoim klientom wydzierżawiającym zbiorniki na gaz, oferuje fachowe doradztwo na każdym etapie projektowania, wykonywania oraz użytkowania instalacji zbiornikowej.

Wynika z tego, że korzystniejsze pod względem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, jest wydzierżawienie zbiorników gazowych niż ich zakup na własność. Dostawca zapewni stałą, atrakcyjną cenę gazu i bezawaryjne działanie zbiornika oraz całej instalacji.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj