Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 10 sie, 2015 |

Jak zapłacić przez internet?

Zakupy przez internet z roku na rok zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wynika to z oczywistego rachunku zysków i strat. Zakupy online są szybkie, niejednokrotnie tańsze a także oferują dostęp do szerokiej gamy produktów. Nic tylko wybierać, przebierać, a później… zapłacić. Jak? Oczywiście również przez internet!

Zapłać za zakupy i rachunki nie wychodząc z domu

Rozwój internetu i coraz łatwiejszy do niego dostęp, spowodowały olbrzymi wzrost ilości transakcji zawieranych przez sieć. Ten trend już dawno temu zaczęły wykorzystywać banki, dołączając do swojej oferty możliwość dostępu do konta przez internet. W ten sposób otworzyła się droga do płatności online. Jest to szczególnie przydatna opcja dla wszystkich ludzi, którzy często robią zakupy w sieci. Dzięki temu mogą zapłacić za zakupiony przedmiot o dowolnej porze dnia i nocy. Jest to o tyle korzystne, że w przypadku szybkiej wpłaty na konto sprzedającego, można się spodziewać równie szybkiej dostawy zamówionego towaru.

Przelew online stał się bardzo popularną formą płatności również przy rozliczaniu domowych rachunków. W ciągu kilku chwil można uregulować należności za prąd, gaz, czynsz, wodę czy opłaty za wywód odpadów komunalnych. Wystarczy posiadać numer konta bankowego odbiorcy. Część dostarczycieli tego typu usług wychodzi naprzeciw klientom i na swoich stronach udostępnia aplikacje, dzięki którym można płacić bez wypełniania formularzy. To bardzo łatwa i bezpieczna metoda regulowania zobowiązań, pozwalająca na uniknięcie dodatkowych kosztów w postaci prowizji, które trzeba uiścić korzystając z tradycyjnych metod płatności, np. w okienku na poczcie czy w banku.

Dla kogo przelewy internetowe są najwygodniejsze?

Najbardziej na zaletach płatności online zyskają osoby, które prowadza biznes korzystając z najnowszych technologii. Bezpieczeństwo i szybkość, z jaką realizowane są transakcje internetowe, są największym atutem tej metody regulowania zobowiązań. Warto dodać, że strefa usług płatności online rozszerza się o nowe możliwości. Obok przelewów istnieje forma płatności przy użyciu karty płatniczej lub aplikacji na telefon.

 Jak zapłacić przez internet

Jak zapłacić przez internet

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj