Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 8 lut, 2016 |

+ śp. Wanda z Raczyńskich DEMBIŃSKA (1933 – 2016)

We wtorek 2 lutego 2016 roku, w święto Matki Boskiej Gromnicznej, ok. godziny 9:00 czasu polskiego, po długiej i ciężkiej chorobie umarła w Londynie w wieku ponad 82 lat śp. Wanda z Raczyńskich DEMBIŃSKA, najstarsza córka prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego (fundatora Fundacji Raczyńskich) i śp. Cecylii z Jaroszyńskich.

Śp. Wanda Dembińska była wdową po śp. rotmistrzu Ryszardzie Dembińskim, prezesie Instytutu Polskiego w Londynie.

Pani Dembińska, mimo że całe życie spędziła na emigracji w Anglii, była wielką polską patriotką, przejętą losem kraju i swojej małej ojczyzny, która była Jej ojcowizną – Rogalinem. Z troską spoglądała w przyszłość Europy.

Prawdziwa dama ze światowym obyciem wielką mądrość życiową wyniosła z domu rodzinnego i czerpała z kontaktów z ludźmi. Była ciekawa świata i ludzi, których traktowała zawsze z szacunkiem i sympatią. Miała szczęście znać wiele wybitnych osobistości polskich XX wieku i przez to była prawdziwym świadkiem historii. Pełna humoru i radości życia z hartem godnym podziwu znosiła ciężką, nieuleczalną chorobę. Sił dodawała Jej głęboka i żarliwa wiara w Boga.

Pochowana zostanie obok swoich męża i ojca w krypcie rodowej Raczyńskich w kościele parafii p.w. św. Marcelina  w Rogalinie (dawniejsza kaplica pałacowa, zwana również Mauzoleum Raczyńskich).

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 27 lutego br. Rozpocznie go Msza św. o godzinie 12:00.

Śp. pani Wanda Dembińska na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Panie świeć nad Jej duszą!

Mikołaj Pietraszak Dmowski

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj