Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 2 sty, 2017 | 1 Komentarz

„Król jest tylko jeden” – o niecodziennej imprezie biegowej

Rozpoczynamy kolejny rok – dla wielu z nas jest to czas nowych postanowień, planów, wyzwań. Dziś przedstawiamy ciekawą propozycję sportową – bieg, którego trasy wiodą ścieżkami Wielkopolskiego Parku Narodowego. Niezaprzeczalnie urozmaicona konfiguracja terenu oraz świetnie oznaczone trasy różnych aktywności ruchowych spowodowały, że WPN staje się prawdziwą mekką dla biegaczy. A w tym roku okazja jest szczególna…

Jest nią Jubileusz 60-lecia perły Wielkopolski. Przypomnijmy: na  początku listopada 2016 roku z inicjatywy Dyrektora WPN, Burmistrza Gminy Mosina, Pracowników OSiR w Mosinie oraz sympatyków biegania zrodził się pomysł uświetnienia obchodów 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego. Decyzja mogła być tylko jedna – ,,60 KILOMETRÓW NA 60 LECIE PARKU”. Kilkutygodniowe konsultacje zaowocowały  powstaniem imprezy sportowej jakiej jeszcze nie było. ,,KRÓL  PARKU” – to hasło przewodnie. 22 kwietnia 2017 to dzień, w którym Wielkopolski Park Narodowy zainauguruje obchody jubileuszu 60–lecia. Sympatycy biegania w kontakcie z przyrodą będą mogli zmierzyć się z 60-kilometrową trasą, a dla zawodników, którzy planują pokonać półmaraton będzie czekała taka właśnie trasa o długości 21 km.

Ale to jeszcze nie koniec. Dla osób, które preferują inną formę rywalizacji, organizatorzy przygotowali 10 km trasę Nordic Walking. Z pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczy miejsce startu i mety. Zaplanowano je bezpośrednio przed siedzibą WPN w Jeziorach oraz Muzeum Przyrodniczym. To będzie także niezapomniany rodzinny piknik sportowy z widokiem na Jezioro Góreckie. W pełni wiosny WPN przybiera wyjątkowe barwy.

Trwają zapisy. Organizatorzy przygotowali trasę trudną, ale niezwykle malowniczą. Kto pierwszy raz zawitał do WPN z pewnością tu powróci. Profesor Adam Wodziczko, jeden z propagatorów powstania WPN z pewnością byłby dumny, bo to miejsce dzisiaj nie tylko chroni przyrodę, ale także stwarza niesamowite warunki dla aktywności ruchowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szczegóły i zapisy: www.krolparku.pl

Przypominamy jednocześnie, że już 15 stycznia br. odbędzie się pierwszy z trzech biegów II Mosińskiego Grand Prix – nie może nas tam zabraknąć!

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Jm
    poniedziałek, 2 sty, 2017, 16:55:10 |

    W koncu bieg na lonie natury a nie po ulicach

Skomentuj