Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Marta Mrowińska | czwartek, 13 kwi, 2017 | 1 Komentarz

„Nie mądrość świata tego”, czyli sens Świąt Wielkanocnych

Trwają przygotowania do świąt. Robimy zakupy, porządki w domach, pieczemy ciasta, chcemy, by wszystko wokół nas było czyste, świeże, nowe. Zapraszamy gości, dbamy o nasze przydomowe ogródki. Tymczasem w sali Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyło się wydarzenie, które skierowało uwagę wszystkich na zupełnie inne, świąteczne tory.

Wychowankowie i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie zorganizowali uroczyste Spotkanie Wielkanocne. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele powiatowych i gminnych władz (z Mosiny, Kórnika, Puszczykowa), dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, przedstawiciele wydziałów oświaty, ośrodków pomocy społecznej, Rady Rodziców oraz organizacji współpracujących z ośrodkiem.

Pełen energii śpiew już od początku wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Parafrazując świętego Pawła z listu do Koryntian: „Nie mądrość świata tego, lecz Pana ukrzyżowanego głosimy, aż przyjdzie znów” można śmiało powiedzieć, że słowa te skierowały uwagę widzów na sens Wielkiej Nocy.

występ uczniów SOSW w Mosinie

W dalszej części odbyło się przedstawienie pt. „Żywa woda”. Mistrzowska gra aktorów, doskonale przygotowana dekoracja, światło, muzyka – wszystko to sprawiło, że spektakl dostarczył wielu emocji i wzruszeń. Płynące z niego przesłanie, że mądrość i siła są niczym, jeśli nie włożymy serca w nasze relacje z ludźmi i we wszystko, co robimy, zapadło chyba wszystkim głęboko w pamięć. Z całą pewnością można powiedzieć, że społeczność mosińskiego ośrodka swoim zaangażowaniem, pasją i otwartością na innych pokazuje, że najważniejszy jest drugi człowiek. Nie wystarczy być silnym, nie wystarczy być mądrym (jak to było pokazane w przedstawieniu); żeby żyć prawdziwie i w pełni – trzeba czegoś więcej: trzeba zauważyć na swojej drodze drugiego człowieka.

przedstawienie pt. „Żywa woda”

Wychodząc ze spotkania można było podziwiać i kupować wielkanocne ozdoby wykonane przez uczniów. Przede wszystkim jednak to, co otrzymali wszyscy uczestnicy, to radość płynąca ze spotkania z drugim człowiekiem i nadzieja, jaką daje on wychodząc naprzeciw nas z otwartym i pełnym entuzjazmu sercem. Czego można chcieć więcej na nadchodzące święta…?

Uroczyste Spotkanie Wielkanocne. Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie - kiermasz świąteczny

Uroczyste Spotkanie Wielkanocne. Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie – kiermasz świąteczny

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • R.
    czwartek, 13 kwi, 2017, 16:25:44 |

    Piękne słowa.

Skomentuj