Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Marta Mrowińska | środa, 10 maj, 2017 | 1 Komentarz

Wyjątkowe spojrzenie na sztukę w Galerii Miejskiej

Wszyscy chyba wiemy, że uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie są utalentowanymi aktorami (pisaliśmy o nich niedawno tutaj). Tym razem okazali się również znakomitymi artystami w innych dziedzinach.

10 maja br. w Galerii Miejskiej w Mosinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów SOSW pt. „Spojrzenie na sztukę”.

uroczyste otwarcie wystawy

Wystawa jest efektem wielomiesięcznej pracy uczniów między innymi w ramach warsztatów plastycznych prowadzonych przez p. Danutę Surdyk; przedstawia dzieła wykonane różnorodną techniką i o szerokiej tematyce.

prace z ceramiki

Możemy oglądać między innymi kompozycje z wykorzystaniem naturalnych elementów, takich jak drewno, papier, włóczka, patyki. Są prace plastyczne (w tym bardzo ciekawa interpretacja ikon). Na wystawie znajduje się także ekspozycja prac z ceramiki – zarówno rzeźby, jak i przedmioty użytkowe (talerze, wazony). Są prace wykonane podczas warsztatów tkackich.

ikony

Różnorodność dzieł jest ogromna i z pewnością warto obejrzeć wszystkie prace. Wystawa pokazuje, że sztuka spełnia wielorakie funkcje: uwrażliwia, leczy, jednoczy i pozwala komunikować się w sposób, który przełamuje wszelkie bariery i ograniczenia. Jest jeszcze coś, co powoduje, że to spotkanie ze sztuką w Galerii jest czymś wyjątkowym: nieukrywana radość autorów prac i prawdziwa duma z bycia artystą.

autorzy prac

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Galerii. Wystawa potrwa do 17 maja 2017 r.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.8/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

  • czarna kawa
    środa, 10 maj, 2017, 22:13:15 |

    Niektóre prace są naprawdę bardzo ciekawe, polecam odwiedziny galerii każdemu

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo