Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Marta Mrowińska | czwartek, 27 kw., 2017 |

Samodzielni, zaradni, wygrani

26 kwietnia br. w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie odbył się drugi już Integracyjny Turniej Wiedzy i Umiejętności „Samodzielni –Zaradni”. Turniej, zorganizowany przez kadrę Ośrodka, adresowany był do uczniów klas Przysposabiających do Pracy, wzięli w nim udział także uczestnicy z zaprzyjaźnionych z Ośrodkiem placówek. Impreza miała na celu wykazanie się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi w dorosłym, samodzielnym życiu.

Do rywalizacji stanęło pięć zespołów: z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomoc Maltańska” w Poznaniu, Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Luboniu, Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie. Uczestnicy wzięli udział w kilkunastu różnych konkurencjach, z których każda była punktowana przez jury.

konkurencja krawiecka

Musieli wykazać się między innymi umiejętnościami krawieckimi i zszyć uszkodzone części garderoby (liczyła się przede wszystkim dokładność wykonania i odpowiedni dobór nici), rozwiązać test dotyczący ważniejszych aktualnych i historycznych wydarzeń związanych z naszym krajem, a także – estetycznie i sprawnie zapakować prezent (tutaj szybkość wykonania była punktowana dodatkowo). Wykazali się również znajomością znaków drogowych i urządzeń elektrycznych używanych w gospodarstwie domowym.

sprawdzian znajomości znaków drogowych

Konkurencji było sporo, tempo zawodów dość duże, a różnorodność stawianych przed uczestnikami zadań – ogromna. Wszyscy jednak poradzili sobie doskonale, dodatkowo dopingowani przez zgromadzoną na sali publiczność. Atmosferę podgrzewały jeszcze wyeksponowane na ścianach hasła: „Potrafię to zrobić”, „Znam się na tym”, „Poradzę sobie”, „Zrobię to sam”, „Jestem w tym dobry” itp. Radość z wykonania każdego kolejnego zadania była tak duża, że nie sposób było oprzeć się wrażeniu, iż tego właśnie brakuje często w naszej codzienności.

test wiedzy

sprawdzenie umiejętności pakowania prezentów

Każdy, kto miał okazję spotkać się z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wie, jak wiele od nich otrzymujemy. Turniej pokazał, że nie tylko doskonale poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami, ale także potrafią się cieszyć z wykonywanych działań, współpracować, wspierać się nawzajem, wygrywać. Są przy tym otwarci, spontaniczni i – prawdziwi. I choć to oni są uczniami, w takim momencie rodzi się pytanie, kto od kogo powinien się uczyć…

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję na kolejne turniejowe spotkanie.

konkurs – znajomość urządzeń elektrycznych używanych w gospodarstwie domowym

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.4/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo