Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 12 cze, 2013 | 1 Komentarz

I Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

 „Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym

Pomimo długiego weekendu na starcie stawiły się drużyny: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wągrowcu, Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kórniku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kole, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomost” w Poznaniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przyjaciele” w Poznaniu, Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimpijskie Konie” w Poznaniu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kościana, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Mosinie.

Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Rajd rozpoczął się pod siedzibą Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach koło Mosiny. Imprezę otworzyła dyrektor SOSW w Mosinie Bożena Mazur, po której kilka słów powiedzieli przedstawiciel Powiatu Poznańskiego Daria Kowalska – Tonder, wiceburmistrz Mosiny Waldemar Krzyżanowski, zastępca dyrektora WPN Krzysztof Kanas oraz z ramienia OSiR- u w Mosinie Jarosław Szynklewski.

Uczestnicy mieli do wyboru 4 km trasę nordic walking, na którą zgłosiło się 34 zawodników oraz 10 km trasę rowerową, którą pokonało 19 osób. Zanim jednak przystąpili  do zmagań sportowych czekała na nich niespodzianka, którą była możliwość zwiedzenia Muzeum WPN, znajdującego się na starcie rajdu.

Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Po krótkiej rozgrzewce wszyscy wyruszyli na wcześniej wytyczone trasy, każdy miał jeden cel – dotrzeć na metę znajdującą się na Osowej Górze, na której przygotowanych było wiele atrakcji.

Pierwsza na metę dotarła grupa kijkowo/trekingowa, następnie dojechali rowerzyści. Po przekroczeniu mety każdy zawodnik otrzymał od wiceburmistrza Mosiny Waldemara Krzyżanowskiego, dyrekcji SOSW Bożeny Mazur, Anny Kwiatek oraz organizatorów unikatowy medal wykonany na warsztatach garncarskich przez uczniów naszej szkoły.

Na zmęczonych sportowców czekało ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek, gorąca grochówka, a na osłodę pyszna drożdżówka.

Po krótkiej regeneracji uczestnicy mieli możliwość skorzystania z szeregu atrakcji. Jedną z nich był udział w konkursie wiedzy na temat walorów przyrodniczych Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Zawodnicy przystąpili do dalszych zmagań sportowych, wykazując się sprawnością w przygotowanych konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny, gdzie zmagali się zarówno zawodnicy, organizatorzy jak również zaproszeni goście.

Niespodzianką dla młodzieży był pokaz działań gaśniczo-ratowniczych, obejmujący między innymi prezentację samochodu bojowego i „drabiny” dzięki uprzejmości Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Mosinie.

Spotkanie niespodziewanie zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce.

Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Sponsorzy

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom: Powiat Poznański, Gmina Mosina, Wielkopolski Park Narodowy, Sherwin-Williams, ESA, piekarnia Art-Mik i Tosmak, Video Jack Studio, Folios pak, Agencja Reklamowa Imago Art z Mosiny.

Wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, organizatorom serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę, wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

Anna Skorczyk

Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych - zdjęcie grupowe

Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych – zdjęcie grupowe

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • 0326659
    poniedziałek, 1 lip, 2013, 8:48:35 |

    dziękuję za cudowny rajd było fajnie .+++++++

Skomentuj