Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | niedziela, 3 wrz, 2017 |

Już jest! Wrześniowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

W pogodzie czuć zbliżającą się jesień. Coraz krótsze dni, chłodne noce, puste pola po żniwach i grzyby w lesie. My jednak nie poddajemy się jesiennej nostalgii i mamy dla naszych Czytelników sporo nowych propozycji.

„Mam marzenie, marzenie mam, żeby każdy miał, to co chciał” – tym fragmentem piosenki ułożonej przez uczestników warsztatów teatralnych zachęcamy do lektury artykułu o działaniach Mosińskiej Rzeczpospolitej Dziecięcej. Dwa tygodnie pracy, połączonej z dobrą zabawą, wyzwalającej ogromne pokłady kreatywności i pozwalającej na odkrycie wielu talentów, a na koniec wspaniały spektakl w całości przygotowany przez dzieci – to efekty mosińskiego „Lata w teatrze”. Projekt godny uwagi i z pewnością zasługujący na kontynuację.

Rozpoczynamy nowy kącik tematyczny, poświęcony niepełnosprawności. Mamy nadzieję, że okaże się on dobrym źródłem informacji dla zainteresowanych tematem, a dla wszystkich – inspiracją do spojrzenia na zagadnienie nieco inaczej. Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami.

W ostatnim czasie dość głośno było w temacie pracy Poczty Polskiej w Mosinie. W numerze publikujemy nowe, ważne informacje, a także list od naczelnika mosińskiego Urzędu Pocztowego, który otrzymaliśmy jako odpowiedź na pismo skierowane do Poczty od redakcji. Gorąco zachęcamy do lektury mając nadzieję, że pozwoli to Czytelnikom spojrzeć na zagadnienie w sposób szerszy i mimo wszystko bardziej przychylny.

Korzystajmy z uroków nadchodzącej jesieni i wszystkiego, co oferuje nam nasza gmina. Żyjemy w pięknym miejscu i życzymy Państwu, by to piękno było powodem codziennych radości – wszak to drobiazgi tworzą nasze życie i właśnie one składają się w efekcie na poczucie szczęścia. Wszystkiego dobrego!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Skomentuj